Jste zvědavé, co to znamená? Přečtěte si to, dnes nám napsala i Maryene. A také tu máte krátký příspěvek od Tamule.

Máme toho dneska hodně, dámy. Abychom všechno stihly, přidala jsem k příspěvku čtenářky Maryene i jeden krátký od Tamule. Za oba moc děkuju.


Hezký den na ženě-in.

Mezi dětmi jsem byla velkou část svého života. Ať už jako máma tří dětí nebo jako učitelka u malých dětí. Ještě než přišly na řadu moje děti, slýchávala jsem hlášky od svých žáčků. V době mého mládí byly módní punčochy a punčocháče ve všech barvách, tak jsem je ráda střídala. Hned pár dnů po nástupu na své první učitelské místo se přihlásil žáček, který mi oznámil, ať nenosím bílé punčocháče, že v nich mám nohy jako koza. Opravdu už jsem ty bílé na sebe nikdy nedala. A přiznám se, že děti byly opravdu velmi přísnými módními kritiky.

Nejstarší syn, když dostal do misky svůj první zeleninový salát mi přišel oznámit: „Kůže jsem vybral a šťávičku jsem vypil“. Manžel sbíral stará auta a motorky a tak když jednoho dne viděl jak manžel něco sešívá na starém Velorexu, prohlásil: „Až budu velký, taky si ušiju auto“.

Prostřední syn byl až nebezpečný, nikdy jsem nevěděla co kde řekne. Uměl sotva mluvit, počítat ještě ne, a tak když jsme potkali v parku pána s jednou nohou o berlích, bezelstně se ho zeptal: „Kde máš četí (třetí) nohu?“ A když na mě můj šéf zvýšil hlas s tím, že mi nemůže dát volno na ošetření dítěte, napomenul ho: „Nezlob moji maminku!“

A abych nezapomněla na nejmladšího syna. Ten jednou prohlásil, že až bude velký, tak chce mít holou hlavu a chlupatá prsa.

Dětské hlášky nás většinou rozesmějí, jednou mi ale i nahnaly slzy do očí. To bylo když jsem se vrátila z porodnice a moje první dítě prohlásilo: „Já mám taky maminku, je v porodnici“. Když jsem se mu snažila vysvětlit, že já jsem jeho maminka, začal mi vysvětlovat, že jsem, ale jenom do doby, kdy se vrátí jeho maminka, že on ji dobře pozná, že má dlouhé vlasy a velké břicho. A ani jedno z těchto poznávacích znamení jsem po návratu z porodnice neměla. Navíc jsme se v té době i přestěhovali, takže každý den chodil do obývacího pokoje, který vypadal jako v našem bývalém domě a když jsem ho hledala, oznámil mi vždycky, že šel domů vzpomenout na svoji maminku. Byli mu tehdy dva roky.

Určitě bych si vzpomněla na mnoho dalších hlášek svých dětí. Dnes už jsou dospělé a mohu říct, že bych se někdy do doby jejich dětství velmi ráda vrátila.

Maryene

Druhý příspěvek

Dobrý den,

u mého syna, když byl maličký mně vždycky dostalo oslovení - dám to MAMINKOVI! Byl tak hrozně hodný a roztomilý. Roztomilost je ta tam, ale hodný je zatím pořád. Snad jsem to nezakřikla ... :-)

Tamule

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Dnešní téma zní: Hlášky našich dětí.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá za odměnu vitamíny Marťánci a dva dětské šampóny Garnier Kids (meruňka a zelené jablko).

hlasky

Reklama