Z Prahy si pamatuji, že pokud bylo osm pod nulou, bylo to pomalu na vyhlášení výjimečného stavu, a když se u Muzea udrželo pět centimetrů sněhu, šli se silničáři hromadně zastřelit.
Tady bylo mínus sedmnáct a prý bude hůř!

Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastný  

Zjišťuji, že na sever nejsem vybavená a že bych měla být odpovědnější. Kupříkladu nemám rukavice ani ušanku, chybí mi chránič na bradu a mé boty postrádají nepromokavou vlastnost.
(Moje chyba. Vietnam je v jiném klimatickém pásmu).
V bundě, s kterou jsem v Praze v pohodě vystačila, mám omrzliny už na schodech.

V noci na včerejšek toto nehostinné místo navštívila asi doba ledová, neb nám zamrzla teplá voda.
Zamrzla i studená, ale ta během dne odmrzla. Bohužel v bojleru, který je umístěn ve sklepě domu, je nejspíš jedna velká ledová kra.

Ve snaze užít si hory jsem se vydala na nákup pěšky, což se mi málem stalo osudným, neb mé nízkotlaké tělo není na takový mráz konstruováno. Patrně se mi krevní oběh zastavil někde na cestě kolem kolen, pročež se mi v Hypernově, kam jsem se vzpomínaje na Meresjeva statečně doplížila, udělalo nevolno.
Cestou zpět jsem přemýšlela, jestli člověku může zamrznout bělmo.

Hodinu jsem se pak doma snažila vrátit život do periferních oblastí těla.

Pes Týna nám díky zimě kaká v bytě, protože po třech minutách venku připomíná sbíječku a chodí po předních nohách, jak je jí na zadní zima. Nemůže se venku vykakat, ani kdyby chudák chtěla, protože přimrzá k zemi. Všechny její otvory se stáhnou a klepe se tak, že se není schopna se na potřebnou dobu ustálit na místě.

Chtěla jsem vyvětrat a odrovnala jsem africkou fialku. Po africku zčernala.
Budou z nás eskymáci?

Podle meteorologů dnes bude na některých místech až minus dvacet stupňů. "Zítra a ještě o víkendu teploty klesnou až na minus dvacet pět," říká meteoroložka Dagmar Honsová. Zároveň uvádí, že zatímco doposud byly mrazy kolem pětadvaceti stupňů jen na horách nebo v horských údolích, teď by se na ně měli připravit i lidé v některých městech.

Nejnižší teplotu včera meteorologové naměřili ve Stráži pod Ralskem v Libereckém kraji, kde bylo z pondělí na úterý minus 25,6 stupňů Celsia. V Šumperku udeřily mrazy minus 21,4 stupňů na pardubickém letišti bylo minus 20,3 stupňů.

Lépe je dojet později, než být zbytek života mrtvý

Jakmile rtuť teploměru klesne pod -8 °C, neměli by řidiči spoléhat na posolené silnice. Takové mrazy už sůl, podle silničářů, nezvládá a nezabírá. Jezděte proto hodně opatrně.

Neolizujte venku kovy

Poučte své děti, že jazyk umístěný v takovýchto mrazech na kovový předmět nelze bez bolestivého obětování jeho části vrátit zpět do úst. :-)

Taky je u vás taková kláda?

Reklama