Přeji krásný den ze slunné Prahy,je to radost vstávat.

Nevím zda to pojmenovat rituálem,ale asi spíše zvykem,nechám posoudit ženy-in.

Kdokoliv v rodině měl svátek,narozeniny přišla jsem z práce,dala čistý ubrus,vázu,krásnou řezanou květinu,na stůl chlebíčky,nějakou pochutinu k zakousnutí,pustila hezkou hudbu,položila dárky na stůl a čekala až dotyčná osoba přijde s velikým nadšením.

Každé vánoční a velikonoční svátky mám ráda hezkou výzdobu a kde je místo samé dobroty,aby bylo vše po ruce.Můj muž říká,to je strašné,jenom mě nutíš jíst.Přijde neohlášená návštěva a říká,jak jsi mohla vědět,že přijdu.Pouze odpovídám,to jsem tak zvyklá,alespoň si můžeme v klidu popovídat.SAXANA
Nejenom,že musí být uklizeno na velikonoční a vánoční svátky,to je samozřejmé,ale nesmí viset ani jeden kousek vypraného prádla.Ani v koupelně nesmí viset ručníky,pokládám je přes pračku a koš na prádlo,což můj muž nedokáže pochopit.V kuchyni ani utěrka nesmí viset pokládám ji přes odkapávač.
To mě naučila první tchyně a já to dodržuji do dnes a budu.Když byli děti malé,ani pleny nesměly viset,sušila jsem je na topení,pokud došla zásoba.
Možná si řeknete,že jsem praštěná,ale takto to dělám již 36 let a do nejdelší své smrti dělat budu.

Zdravím Vás všechny ženy -in
Věrulinka


Dobré ráno Věrulinka,

už ste mi veľmi chýbala a tak som sa veľmi potešila, keď som našla Váš príspevok. Aj Frida zavrtela chvostíkom...
Mne sa váš zvyk veľmi páči. Vyjadruje lásku, otvorenosť a úctu k blízkym. Frida prejavila záujem o dobroty. Mne sa zas najviac páči čistý obrus, ktorý má silnú symboliku :-)

Prajem krásny deň :-)


Reklama