5ecb92d44c6deobrazek.png
Foto: Shutterstock

S Romanem jsme se seznámili na jednom hudebním festivalu vloni v létě. A od první chvíle to byla velká láska, aspoň z mé strany,“ svěřuje se pětatřicetiletá Natálka, která je sice šťastná, že vztah se sympatickým mužem drží už téměř rok, ale zároveň si není jista, zda příliš dlouho nezavírala oči před jeho občasným chováním.

„Imponovalo mě, že je starší, zodpovědný, že je mi oporou. Ale čím více se naše životy propojovaly, tím častěji docházelo k různým neshodám. Myslím, že jsem celkem holka do nepohody a vím, že partnerský život není jen procházkou růžovým sadem, ale vadí mi, jak se k našim konfliktům staví,“ vysvětluje, aby nedošlo k mýlce, že je naivka, jež má představy zkreslené červenou knihovnou.

A co jí tedy konkrétně jde? „Kdykoliv mu něco nesedne, zabejčí se a je schopen se kvůli tomu urazit jako nějaká žačka třetí tříd. A je jedno, zda se jedná o nějaký můj prohřešek v domácnosti, kterou má rád v určité harmonii - jako že bude nakoupeno, uvařeno, čistá a vyžehlená košile připravená do práce, ale třeba i taková blbost, že se s ním nechci dívat na film, který vybral,“ vyjmenovává situace, kdy se její přítel promění v člověka s chladným a nepřístupným pohledem.

Urazí se prý jako malé dítě, odtáhne se a dává jasně najevo, že si Natálka nezasloužím jeho přízeň. „Ze začátku jsem se ho snažila vždy uchlácholit, nemám ráda konflikty, doma si ze svého dětství nepamatuju, že se rodiče nějak dlouho na sebe zlobili. Samozřejmě občas bouchly saze, ale nejpozději druhý den bylo už zase vše v pohodě,“ vzpomíná na vztah svých rodičů, který by ráda měla se svým současným přítelem.

  • Ale tady to trvá dlouhé dny, občas i týdny, než se vše zase vrátí do normálních kolejí. Musí se dívat na ublížený obličej, jenž připomíná malého chlapečka, kterému na pískovišti rozkopali kluci bábovičky.

Teď už ho nechávám být a čekám, až to přejde,“ chválí se za svůj posun žena, která si ovšem klade otázku, zda takovým partnerem chce mít vůbec rodinu, na kterou se tolik těší. „Jak to bude probíhat? Nebude mluvit se svými dětmi, když přinesou špatnou známku? Urazí se, když se budou doma válet hračky u jeho pracovního stolu?“ klade si otázky, které se samozřejmě v takové situaci nabízejí.

Přemýšlím o tom a trápí mě to. V zimě jsme se na horách zasnoubili, byla to velká romantika, to on umí, když chce. Ale stejně tak umí dělat ledovou královnu, tedy krále, že...“ usměje se hořce a dodává, že dlouho nevěděla, kde se to v něm vzalo. Uráží se takto přece většinou spíš ženy.

Když jsme ale nyní strávili několik týdnů u jeho rodičů na venkově, kam nás pozvali během nouzového stavu, bylo mi jasné, odkud vítr vane," svěřuje se Natálka se svým objevem. „Přesně takto se totiž chová jeho matka, tedy moje potencionální tchyně. A její muž kolem ní skáče, aby byla spokojená a on měl doma klid. Nevím, zda mám na tyhle hrátky chuť,“ uzavírá své vyprávění.

Čtěte také:

Reklama