Posteskla si naše čtenářka s nickem Lulieta. Její děti pokuckávají a když je krásně, tak leží doma s teplotami. Tak to byla ta horší stránka jara, o té lepší už se dočtete v tomto milém příspěvku

Tento rok si s námi počasí opravdu hraje. Chvíli je krásně, nosíme trička, sluníčko svítí a hřeje a další den prší, je zima a my se opět navlíkáme. Tímto nejvíce trpí děti. Takové změny klimatu jsou pro bacily ideální, a mé děti je pravidelně nosí domů. Stále pokuckávají a když svítí sluníčko, leží s teplotama doma. Uzdraví se a opět prší, je to stále dokola...

Jelikož bylo delší dobu krásně a vypadalo to, že zima už se nevrátí, zimní oblečení už jsem schovala. A i když se teď zima na chvíli vrátila, vytahovat zimní věci už nehodlám, raději přidám jednu vrstvu a budu doufat, že už bude jenom lépe a lépe.

Při jarním úklidu šatníku jsem jako každý rok zjistila, že nemám co na sebe. Každý rok mám jinou postavu. Jednou jsem vychrtlá, jindy zas obalená špíčky a tak to vždy dopadá tak, že si každé jaro vyjdu do obchůdku obohatit šatník. Letos tomu nebylo jinak a už se mi ve skříni krásně blýská nová bundička, rifle i botičky. Ještě dokoupit kabelku a je to vše :-)

Déšť moc v lásce nemám. Deštníky jsou pro mě přítěž a už od mala je pořád ztrácím. Někde ho položím a zapomenu na něj. Co se se mnou maminka díky tomu natrápila, kolik nových deštníků dokoupila, ale já jej vždy stejně ztratila. Takže místo deštníků mám kvalitní nepromokavou bundu s kapucí. Deštník vytahuju jen když vyrážím do společnosti a nemůžu si zničit načesané vlásky.

Letos uvažuju i o koupi „gumáků“, jsou teď celkem hezké a moderní, tak proč ne? S čím je nosit budu netuším, to se nakombinuje až budou doma.

V oblékání jsem klasická smolařka. Obleču se do deště- vysvitne sluníčko a je krásně celý den, obleču se do krásného počasí-celý den prší. To je zákon schválnosti. Nejvíc jsem to přehnala tento rok, když byl první „teplý“ den. Bylo krásně a opravdu teploučko, takže jsem na sebe hodila mikinu a vyšla na procházku. Vůbec mi nedošlo, že k večeru začíná mrznout. A taky se mi to vymstilo, skončila jsem na týden v posteli a s antibiotikama, ale tak snad už jsem se poučila, velká jsem na to dost :-D

Dnes je počasí takové všelijaké a naštěstí už nikam nemusím. Ráno chvíli svítilo sluníčko, ale už poučena jsem mrkla na teploměr a při zjištění kolik je stupňů, jsem se přioblíkla a vyrazila do obchodu. Opět se tam ženou mraky a vypadá to na déšť, takže se dnes jen budem s dětmi válet, koukat na tv a „baštit“ dobrůtky :-)

Lulieta.

Milá Lulieto, jak tak usuzuji z vašeho příspěvku, letošní jaro jste se svou postavou spokojená

Text nebyl redakčně upraven

Reklama