Foto: Shutterstock (ilustrační foto)

Designérce Simone Williams se rekord podařilo prolomit v prosinci loňského roku. Vyfoukla ho jeho přechozímu držiteli Američanovi Aevinu Dugasovi, který měl největší afro po dobu osmi let. Ženiny vlasy mají na výšku 20,5 centimetru a na šířku 22,5 centimetru. Pro Guinness World Records se Simone Williams svěřila, že na střední škole si vlasy narovnávala žehličkou, jejich přirozený vzhled si začala pěstovat až od 23 let. Musela si najít ideální rutinu, aby její afro vypadalo dobře.

Vlasy si myje každý týden a používá k tomu jen velmi malé množství šamponu bez sulfátů. Za to ale nešetří kondicionérem, který jí pomáhá hřívu trochu zkrotit. Po umytí vlasů si je zakroutí do čtyř copánků a stáhne gumičkami.

Následně na ně použije zvlhčovač a gel s obsahem olivového oleje a pročeše je. V dalším kroku vlasy smotá do osmi copánků a nechá je uschnout na vzduchu. S takovým vzhledem se žena na ulici nevyhne pozornosti a zkoumavým pohledům.

„Když mám vlasy upravené tak, že jsou velké a objemné, vysloužím si spoustu pohledů, komentářů a taky komplimentů. Chtěla bych si myslet, že jsou všechny pohledy a komentáře pozitivní, ale jsou i lidé, kteří zírají, jako by vůbec netušili, co se děje a na co se dívají,“ popsala Simone pro Guinness World Record. Žena je ovšem pyšná na svůj původ i své afro a i nadále ho bude hrdě nosit. Ať se každý dívá, jak chce.


 

Reklama