Smutné leč pravdivé vyprávění zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ondrašek74. Její tělo postihla nejedna závažná nemoc, tak se bez lékařů zkrátka neobejde, i kdyby sebevíc chtěla...

V dalším čtenářském příspěvku vám Ondrašek74 prozradí, jaké to je, když se člověk bez lékařské pomoci neobejde...


Zdravím všechny ženy - in,
koukám, že asi redakční schránka zeje prázdnotou, tak jsem se rozhodla napsat co já a lékaři.
Mnohé z vás jistě vědí z mých článků, že lékaři mě doprovází po část mého života docela pravidelně. Bylo mi 21 a začala jsem marodit. Já naprosto zdravé dítě, které neprodělalo ani žádné dětské nemoci! No a najednou mi bylo 24 a já jsem skončila v plném invalidním důchodě. Nikomu bych to nepřála. Dva roky jsem se doslova zmítala mezi životem a smrtí. Život zvítězil.

No a dnes mi bude za pár let 40 a já jsem stále v invalidním důchodu, ale nyní po změně systému v 3. stupni. Mezitím mi přibylo nesčetně nemocí, na posudkové komisi mi 3x změnili důvod invalidity a na můj dotaz, proč to nepíší pořád na tu prvotní mi bylo řečeno, že u mě je to vlastně úplně jedno, na co to napíší. Tohle člověka moc nepotěší.

Nyní se přesto všechno cítím velice dobře. Tedy poslední asi měsíc, a přála bych si, aby to tak zůstalo i nadále. Už mám i takové ty myšlenky, že vysadím všechny léky a bude mi fajn. Jo bylo by asi chvíli. Nakonec bych stejně „přilezla“ k doktorům a prosila je, ať mi pomohou.

Můj hlavní problém je v imunitě, resp. autoimunitních onemocněních. To je věc, kdy si tělo vytváří protilátky přímo proti vašemu tělu. Někde nastane chyba a imunitní systém si myslí, že vaše ledviny jsou nepřítel. Můj imunitní systém už má ve mně víc nepřátel. Jsou to ledviny, štítná žláza, trávící trakt a nervový systém. Když to shrnu, tak mám poškozené ledviny a v budoucnu mě čeká dialýza, crohnovu chorobu s mimostřevním postižením, tj, zasáhlo to klouby, dále mám roztroušenou sklerozu, což mě nejvíce limituje v životě a přidala se cukrovka.

Zkoušela jsem léčitele, bylinky, nebrat nic a vždycky bohužel něco selhalo, nebo nepomáhalo. Několikrát do roka jsem tedy v nemocnici a říkám si, že tentokrát je to již naposledy.

Ondrašek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

  • Věříte lékařům?
  • Když jste nemocná, léčíte se raději sama, nebo jdete k doktorovi?
  • Dáváte přednost západní medicíně, nebo východní?

Své příspěvky k tomuto tématu formou příběhů či zkušeností mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Pokud však chcete mít šanci na uveřejnění, a tedy i šanci na získání jednoho ze dvou dárků k tomuto tématu, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 28. 6. 2012 v 15.00 hodin. Dárky jsou tentokrát dva - pro jednu z vyznavaček západní medicíny tu mám připraveny dva balíčky výživového doplňku Omega-3 Max od firmy Noventis a jedné z vyznavaček východní medicíny a samoléčby zašlu knížku Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama