m

Minule jsme virtuálně navštívili Austrálii (čtěte zde), tentokrát se trochu zchladíme ve Skandinávii. Jak se oblékají seveřanky? Mají dobrý vkus? Jsou odvážnější, nebo vám přijdou stejné jako všude jinde? Podívejte se na další ukázky módních kreací zachycených módními blogery.

„Móda ulice“ má svá specifika. Nejde o výběr toho, co se běžně nosí, jak si mnohé čtenářky myslí, ale o vydařené „úlovky“ módních blogerů. A to většinou v čase, kdy je koncentrace dobře a stylově oblečených lidí největší. V době konání týdnů módy. Tam se potkávají modelky, stylistky, redaktorky, designérky, ale i „obyčejné“ módní fanynky, které se chtějí blýsknout a ukázat svůj originální styl.

V minulém článku jste vášnivě diskutovaly nad stylem Australanek zde. Mně se líbil, ale těm z vás, které v Austrálii byly, se zdál zkreslený a příliš zidealizovaný. Nedokázala jsem posoudit a obhájit svůj názor, neboť jsem „hodnotila“ pouze výběr módních blogerů, který nebyl podložen vlastní zkušeností.

Tentokrát jsem „zalovila“ ve vodách mně známých, ve Skandinávii. Tam jsem byla mockrát a mohla jsem si o oblékání tamních žen udělat svůj obrázek. Zdálo by se, že seveřanky jsou studené jako psí čumák a jejich styl nestojí za zmínku. Opak je pravdou.

Vynikají vytříbeným smyslem pro barevné kombinace a mnohem větší odvahou nosit „ulítlé“ věci. Bude to tím, že mají dost vysoké sebevědomí a vyznávají kreativitu. Ale i ta má své hranice a většinou nespadá do nevkusu.

Jejich snaha vymanit se z nudy a stereotypu je obdivuhodná. Rády cestují, stále studují a poznávají nové věci, přesto, nebo právě proto ctí a uznávají své tradice.

Ale ani to se nedá nijak zobecňovat. Jiné to je velkých městech a jiné v těch menších. Někde jsou konzervativnější, jinde odvážnější…

Jak se vám líbí „holky“ ze Skandinávie?

Foto: www.vogue.com

Čtěte také:

Reklama