62b97cc249bb5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Christian Bale

Svým zápalem pro roli Trevora Reznika trpícího nočními můrami ve filmu Mechanik překvapil herec Christian Bale dokonce i režiséra. Měl sice za úkol zhubnout, ale této úlohy se ujal tak zodpovědně, že když dorazil na natáčení, všichni byli šokovaní jeho vzhledem. Zhubnul totiž přes 28 kilo za čtyři měsíce a vypadal opravdu zuboženě. A co vlastně jedl? Podle magazínu Men’s Health přežíval na černé kávě, jablku a plechovce tuňáka denně.

Matthew McConaughey

Ve filmu Klub poslední naděje si Matthew McConaughey zahrál muže, který se od lékařů dozví, že má AIDS. Herec tedy musel skutečnosti, že hraje umírajícího člověka, přizpůsobit i svůj vzhled. Jedenadvacet kilo dával dolů čtyři měsíce a při scéně v nemocnici váží pouhých 61 kilogramů. Přestože to nebylo jednoduché, Matthew McConaughey v minulosti uvedl, že k sobě nebyl extrémně přísný. Snídal vaječné bílky a obědval a večeřel kousek ryby s malým množstvím zeleniny. Denně měl také malou dobrotu v podobě trošky tapiokového pudinku. Ten jedl co nejmenší lžičkou, kterou našel, aby mu co nejdéle vydržel. V čem se ale neomezoval, bylo víno, což je zajímavé, protože i alkohol obsahuje kalorie.

Shailene Woodley

Americká herečka hubla kvůli roli ve filmu Než přišla bouře. Poslední dva týdny své diety musela přežít na 350 kaloriích denně. Vyšlo to na plechovku lososa, trochu dušené brokolice a dva vaječné žloutky. Herečka přiznala, že se cítila opravdu mizerně a kvůli hladu měla problémy s usínáním. Ty ale vždy vyřešila skleničkou vína.

50 Cent

Americký rapper shazoval kvůli hlavní roli ve filmu Nezvratná diagnóza, kde si zahrál hráče amerického fotbalu, kterému byla diagnostikována rakovina. Jeho speciální dieta trvala devět týdnů, během nichž dal dolů skoro pětadvacet kilo. Nejedl žádnou pevnou stravu, ale konzumoval pouze tekutou výživu (šťávy, čaje a vývary) a k tomu běhal tři hodiny denně na páse. Za výsledek mu to ale stálo. 50 Cent se totiž podílel i na scénáři. Ten byl inspirovaný příběhem jeho kamaráda, který nakonec na rakovinu zemřel.

Anne Hathaway

Přípravu na roli prostitutky Fantine, která v Bídnících umírala na tuberkulózu, pojala americká herečka skutečně zodpovědně. Nejenže si oholila hlavu, ale také se pustila do drastické diety. První část celkem asi jedenácti shozených kil zhubla díky očistě, kdy několik dní nejedla vůbec nic a zbytek tím, že konzumovala méně než 500 kalorií denně a její jídelníček tvořily dva plátky ovesných krekrů. Štíhlá herečka se do role naprosto vžila a stejně jako Fantine se chtěla přiblížit smrti, aby byl její výkon naprosto věrohodný, což byl, protože si za něj odnesla Oscara. Po natáčení byla Anne Hathaway nicméně nesmírně fyzicky i psychicky vyčerpaná a deprimovaná, byla také přecitlivělá na světlo a trvalo jí několik týdnů, než se vzpamatovala.

Zdroje: Yourtango, Looper, Sunday Times, Billboard, Fox News, Men’s Health

Čtěte také:

Reklama