cl.jpgFoto: Shutterstock

V pohádce každý fandil spíš milé a hodně Nastěnce než její protivné a zlé sestře Marfuše. V Mrazíkovi si ji zahrála Inna Čurikovová, která v říjnu oslavila 78. narozeniny. I v takto pokročilém věku je aktivní na sociálních sítích. Na Instagramu ji sleduje přes 38 tisíc lidí.

Inna se narodila v roce 1943 ve městě Belebej. Vystudovala herectví a po škole ji přijali do Divadla mladého diváka v Moskvě. Marfuša v pohádce Mrazík patří k jejím nejznámějším rolím a od českého velvyslance Jaroslava Bašty za ni dostala stříbrnou Masarykovu medaili. Mimo to ztvárnila také Johanku z Arku nebo generálku Jepančinu. Mezi lety 2007 až 2009 předsedala Mezinárodnímu filmovému festivalu Andreje Tarkovského Zrcadlo.

Krásnou herečku pro účely Mrazíka namaskovali tak, aby moc přitažlivě nevypadala. Když se prý Inna poprvé viděla v zrcadle, rozplakala se. Po premiéře filmu ji navíc na ruských ulicích čekalo mnoho nemilých incidentů, kdy se jí lidé kvůli roli Marfuši vysmívali. Pohádku Mrazík dnes odvysílá TV Nova od 20:20.

Zdroje: ČSFD, Instagram, Tv program, Wikipedia