cl.jpg
Foto: Profimedia

Upírské série se mezi diváky těší velké oblibě. Po Buffy, přemožitelce upírů, slavily úspěch například Upíří deníky nebo filmová série Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk 1. a 2. část. Buffy byla ovšem ve své době také velmi populární. Námět vycházel z filmu Buffy, zabíječka upírů, z roku 1992 a seriál letos oslavil pětadvacet let od vysílání prvního dílu.

Blonďatou dívku, která byla vyvolená k boji s upíry, ztvárnila herečka Sarah Michelle Gellar. Té bude v dubnu pětačtyřicet let. Na natáčení zavzpomínala na svém Instagramu, kam k fotce s klapkou napsala: „Před pětadvaceti lety jsem měla tu čest představit světu svou Buffy Anne Summers. Byl to těžký boj. Náhrada v polovině nové sezóny založená na filmu, který rozhodně neměl velký úspěch. Ale pak jste tu byli vy, fanoušci. Věřili jste nám a umožnili to. Vy jste důvod, proč po pětadvaceti letech slavíme. Dnes slavíme i vás.“

cl2.jpg
Foto: Profimedia

Role Buffy byla pro herečku zlomem v kariéře a proslavila ji. Díky množství akčních scén se naučila taekwondo a kickbox a také si obarvila hlavu na blond, kterou má dodnes. Narodila se ovšem jako brunetka. Sarah Michelle Gellar je od roku 2002 vdaná za herce Freddieho Prinze Jr., se kterým má dvě děti – dceru Charlotte a syna Rockyho.

Zdroje: Wikipedia, ČSFD, Instagram