Zdravím a přeji krásný den. Tedy původně jsem to psát nechtěla, ale ano napíši.

Kočičí bába jsme jí říkali, snad celé sídliště.Je pravda o kočičky se starala až neskutečně dobře, stálo jí to celý její důchod, jak tvrdívala, jim dopřála snad opravdu více jak sobě.

Žádná kočička na sídlišti nebylo ochuzena, nejen od nás všech, ale od ní se měly jako v ráji. Až na jednu náhodu, kterou jsem zažila, jsem jí obdivovala.

Nesla jsem jí doporučený dopis, zazvoním a slyším: Moment, vydržte já, kastruju kočku. V ten moment, by se do mně krve nedořezal, ztuhla jsem a stála a čekala, až otevře dveře, z hrůzou v očích, co uvidím.

Otevřela, ruce samou krev, já jsem se lekla tuplovaně a říkám jí,,co se vám stalo?" Nic, kastruju kočky, aby nepřibývaly venku. prosím vás tady mi to podepište, ale umyjte si ruce, budu mít kočičí krev všude.

Od té doby, jsem se bála, aby neměla poštu, k ní jít, byl zážitek. Dlouho to netrvalo, pani umřela doma, obklopena kočkami a když uklízeli její byt, museli mít chlapi masky, jinak by to nezvládli.

Doslova a do písmene jsme se jí báli, venku nám všem bezdůvodně nadávala, byla zlá na lidi, ale podle mně i na kočičky, když to, co s nimi doma dělala doma, se nic jiného řící nedá.

Zdraví Věrulinka

Text nebyl redakcí upraven.

Vidím, že dnes vám nahánějí husí hůži spíš sousedé než strašáci z legend.

Bílá paní, ohniví psi, bezhlavý jezdec, mrtvý kostelník... Snad každé obec má nějakou tu svojí temnou legendu, tajemný příběh a vlastního strašáka. Napište nám, co straší u vás. Určitě nás bude pěkně mrazit v zádech. Věříte vyprávěním se strašidly, přízraky a duchy? Potkala jste už nějakého?

Svoje příběhy a zamyšlení můžete posílat na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejtajemnější, nejzajímavější a nejstrašidelnější dostane zaslouženou odměnu.