Jistě mi dáte za pravdu, že není nad příjemný a hluboký spánek. Nevím, jak vy, ale já když se špatně vyspím, následující den nestojím za nic. Nikdy nezapomenu na dovolenou, kde právě sladký spánek bylo to, čeho se mi absolutně nedostávalo. A nejen mně…

Byla jsem v pátém měsíci těhotenství, bylo horké léto a my s rodinou a přáteli konečně vyrazili na vytouženou čtrnáctidenní dovolenou do Adršpachu. Už při příjezdu jsme byli plni rozpolcených pocitů. Krajina byla nádherná, zato chata, kterou jsme si pronajali, měla do fotografie z katalogu CK zatraceně daleko. Potemnělé světničky zdobily pavučiny, plísně, a aby celá atmosféra byla skutečně dokonalá, všude se linul podivný, zatuchlý pach. Ovšem ona pomyslná třešnička na dortu nás teprve čekala. Ve chvíli, kdy jsem večer ulehla do staré rozvrzané postele, bylo mi jasné, že jsem ulehla navždy. Ne proto, že jsem se chystala opustit tento svět, nýbrž proto, že jsem se s celým svým bříškem propadla hluboko k zemi, a zůstala tak uvězněna v podivné poloze.  Hlava mi vykukovala stejně jak zvědavý šnek z ulity, nohy mi směřovaly do nebes a můj zadek byl zabořen do útrob stoleté matrace.

Manžel, který vzápětí vešel do ložnice, zůstal stát mezi dveřmi. Chvíli si mě zvědavě prohlížel a pak jen s údivem řekl: „Co to děláš?“
„No co asi!“ Odsekla jsem. „ Nevidíš, že se chystám k pohodlnému spánku?!“
Trvalo asi minutu, než mozek roztočil kolečka a jemu došlo, že by bylo celkem fajn mě vysvobodit.

Zbytek dovolené jsme prospali na slaměných matracích položených na zemi, a i tak jsem už ke konci dovolené měla pocit, že moje tělo bude definitivně stávkovat. A věřte, nedivila bych se mu. 

V posteli každý z nás stráví zhruba třetinu svého života. Není proto divu, že v dnešní době je náš trh přesycen nejrůznějšími matracemi a postelemi. Každý výrobce se snaží nabídnout zákazníkovi to nejlepší pro klidný a hlavně zdravý spánek. Pokud máte bolavá záda, toužíte po opravdovém pohodlí, pak vězte, že ideálním výběrem je vodní postel.


Vodní postele nám totiž nabízejí řadu výhod. Hlavním pozitivem je to, že matrace naplněná vodou přesně kopíruje tělo člověka. A právě tato přednost nám zajistí klidný a hluboký spánek. Proč? Během spánku nás totiž nic netlačí, a tudíž naše tělo necítí potřebu se převalovat. Dalším plusem je i to, že jedině vodní lůžko umožňuje rozložit souměrně váhu celého těla. Díky tomu se naše svaly zcela uvolní, a my tak docílíme maximálního odpočinku.

Jistě také stojí za zmínku, že vodní matrace jsou vůbec nejhygieničtějšími matracemi, které se na trhu vyskytují. Je známo, že v klasických matracích žije na milion odporných živočichů jménem roztoči, usazuje se v nich prach i alergeny. A právě od těchto neduhů jsou vodní matrace ušetřeny.

Na druhou stranu jsou zde i dva negativní faktory. Prvním rizikem je možnost propíchnutí matrace. Pokud tedy zvolíte pro sladký spánek vodní postel, skutečně buďte maximálně opatrní, aby se matrace naplněná vodou nepoškodila.
Druhým a závažnější rizikem je teplota. Voda v lůžku se dá totiž ohřívat, což je bezpochyby vlastnost více než příjemná. Ovšem pozor! Dle lékařů je právě spánek na vyhřáté matraci značným nepřítelem mužských spermií. Spermie potřebují spíše nižší teploty, a tak každodenní usínání na lůžku vyhřátém až ke 30 ° C může časem u mužů vést k neplodnosti.

 

A jak taková vodní postel vlastně vypadá?
V podstatě se jedná o klasickou postel, která se skládá z rámu lůžka a matrace. A právě ona matrace je v tomto případě naplněna vodou. Matracová sada obsahuje matraci, pojistnou vanu, topení s termostatem a termopotah.

Přiznám se, že by mě opravdu lákalo zkusit se jednu noc na vodní posteli vyspat. A vlastně… nejen vyspat. :o)


A co vás, milé čtenářky? Také by vás vodní lůžko lákalo?
Nebo ho máte dokonce doma? A jak se vám na něm spí?
Máte problémy usínat v cizí posteli?
Či je vám úplně fuk, kde a na čem spíte?