Hodně zajímavý příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Louskacek2 a ráda by věděla, zda některá z vás netrpí podobnými potížemi a jak je eventuálně řeší. Podebatujte si na tohle téma a přidejte třeba váš osvědčený recept.

Krásné slunečné odpoledne všem čtenářkám i do redakce, venku už je konečně krásně, hurá.  Mám osobně rádši, když je venku toto počasí než to, co bylo minulý týden. To nejen, že bylo hnusně, ale navíc mě cca 3 dny dost pekelně bolela hlava. Ta mě při takovém počasí bolí dost často, obzvláště ve spojitosti s tím, když se má hned na to skokově změnit. Dost často, když se o tom bavím, mi někdo řekne, že je to díky změně tlaku. Nevím nikdy jsem na toto téma nic odborného nečetla ani neviděla v TV. Každopadně mě při těchto změnách dost často doprovází tyto bolesti.

Máte to někdo stejně?

Při bolestech hlavy je alespoň u mě v tom první stádiu lehce použitelný silnější  Paralen. Když už je to rozjetější, tak poté Ibalgin. Ráda bych našla něco přírodního, co by mně pomohlo, ale nikdo mi zatím nic dobrého či osvědčeného nedoporučil. Když jsem byla malá, kolem puberty, tak si vzpomínám, že mamka měla nějakou mast, kterou mi namazala na čelo, byla přírodního charakteru. Po nanesení přijemně pálila a uvolňovala bolest, byla chladivého  charakteru a vždycky mi zabrala. Mamka už si název nepamatuje a já bych ráda vyzkoušela znovu. Otázkou je, jestli se tato mast ještě dělá. Ve 4 lékarnách kde jsem se ptala, na mě koukali podivně a neznají.

Máte někdo nějakou ,,babskou, radu?

Musím ještě tedy podotknout, že mé bolesti hlavy jsou při změnách počasí a zároveň někdy od krční páteře. I když chodím pravidleně jednou měsíčně na rehabilitace, tak poslední týden než jdu většinou jeden den, se hlava taky ozve. O to víc se teším na další rehabilitace. Jenže krční páteř mě bolí od prsou a s těmi toho moc nezmůžu a ani nechci.

Na rehabilitacích mi sestra doporučila na krk jakoby límec. Ten je z příjemného materiálu a v něm je, myslím, pšenice či  jiná obilovina plus levandule. Dá se to nahřát na pár minutek do mikrovlnky a nahřáté přiložíte na krk a ramena. Je to moc příjemné uvolňuje to napjaté svaly a při bolestech hlavy obecně levandule působí prospěšně. Dá se koupit ve zravotních potřebách toto mohu vřele doporučit.

Louskacek2

Milá Louskáček. Mě sice hlava bolí vzácně, ale pomáhá mi akupresura. Na vnějším (chrupavkovém) lalůčku si nahmátněte prohlubeň a tu hodně silně stiskněte a za chvilku uvolněte. Opakujte, dokud bolest neodezní. Babský recept je také zajímavý. Snězte sedm sedmikrásek. Věř a víra tvá tě uzdraví.

A ta mastička, co používala vaše maminka: Nebyla to kafrová tygří mast? Určitě se dá někde koupit v Orient obchodech, ale možná i v lékárnách.

Držím palce

A co vy, milé ženy-in, vzpomenete si na nějaký babský recept proti bolestem hlavy?

Reklama