Letos je to právě dvacet let, co se stal 22. březen světovým dnem vody. Primárním impulsem nebylo nic jiného, než skutečnost, že voda je nepostradatelnou podmínkou života a pitné vody je v mnohých oblastech světa nedostatek. Voda je klíčem k životu a klíčem ke zdraví.

Mezinárodní den vody chtějí oslavit a vzdát tak hold převratné myšlence svého zakladatele také v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku. „Čistá pramenitá voda byla a je stále základem jak našich tradičních Priessnitzových procedur, tak světového věhlasu, který lázně za dobu své existence získaly,“ dodává Tomáš Rak, obchodní ředitel společnosti.

dobovkaDobová rytina - vodoléčbaDnešní den, 22. březen 2013, a také navazující víkend, tj. 23. a 24. března, bude v jesenických lázních ve znamení tradičních Priessnitzových procedur. Své dojmy z procedur a znalosti o hydroterapii mohou návštěvníci obohatit na páteční přednášce na téma Priessnitzovy metody. V sobotu budou mít možnost v rámci programu shlédnout v příjemném prostředí kinokavárny Sofie Film o Vincenzi Priessnitzovi.

lecba dnesVodoléčba dnesVíce se dozvíte na www.priessnitz.cz

Foto: Archiv PLL a.s.
Zdroj: tisková zpráva

Reklama