„Nemám co na sebe!" Kolikrát už každá z nás vyřkla tuto větu? Zoufalý výkřik do temnoty vlastní skříně. Zoufalost je většinou přímo úměrná množství oblečení ve skříni uloženého a stoupá s potřebou vypadat co nejlépe.

 

Znám to velmi dobře. Chystám se do divadla, na důležitou pracovní schůzku nebo jen tak na kafe s kamarádkou, kterou jsem deset let neviděla. Otevřu tu kouzelnou schránku, kde uchovávám svoje šatstvo, a zjistím, že jsem vlastně otevřela Pandořinu skříňku. Vyvalí se na mě zlo v podobě nenositelných, okoukaných, malých nebo de modé" hadrů, v kterých žádnou parádu nenadělám. A přitom mi na tom právě teď tak záleží.
Zběsile listuji ramínky, probírám se komínky, štrachám na dně, jako bych čekala, že najdu poklad. Nenajdu. Maximálně narazím na dávno zapomenuté, zmuchlané šaty do tanečních, které mi jen zlomyslně připomenou, kolik jsem od té doby přibrala.

Popadne mě lítost, vztek a mám chuť to všechno vyházet, padnout na tu hromadu a žalostně se rozplakat.

Stop! Jestli máte pocit, že čtete o své osobě... Výborně, jste na dobré cestě (jen ten pláč bych vynechala), na jejímž konci se budete blaženě usmívat.  

 

Nevěříte? Jděte statečně do toho a udělejte chirurgický zásah do šatníku.

Začněte pečlivým vytříděním veškeré vaší garderoby včetně bot a doplňků.

Dejte stranou vše, co nenosíte: Říká se, že to, co neblečete rok, už neoblečete nikdy. Takže: To, co vyšlo z módy, je vám malé, unáhlené nákupy, nevhodné dary.

Tyto věci bez sentimentu darujte na charitu či kamarádce, pokud bude chtít, nebo v nejhorším případě vyhoďte...

Vše, co nosíte, vraťte zpět. S úlevou zjistíte, kolik máte volného místa, a můžete vyrazit vesele na nákupy.

 

Ale stop, zařaďte zpátečku a trochu popřemýšlejte.

 

Udělejte si seznam, co potřebujete. Bezhlavé nákupy na blind" vás dostanou zase tam, kde jste byla na začátku. Zanesená skříň a zbytečně vyhozené peníze.

Sestavte si garderóbu s ohledem na váš životní styl. Pokud jste na mateřské a trávíte nejvíce času doma, investujte do pohodlného sportovního oblečení.

Pracujete-li v kanceláři, bude tvořit jádro vašeho šatníku kostým a k němu lehce kombinovatelné doplňky: trička, topy či nepostradatelná bílá košile.

 

Nesmíme zapomenout na džíny, naše milované souputnice. Mají tu obrovskou výhodu, že v nich se sakem a lodičkami budeme vypadat šik a s mikinou a v teniskách v nich můžeme s dětmi na pískoviště.

 

Na co bychom při obnově šatníku měly ještě pamatovat? Oblékání je hra a radost. Inspirujte se módními časopisy a naučte se vnímat módní prvky, které můžete využít ve svůj prospěch.

 

Každá sezona přichází s novými tématy, ale vy si vyberte pro sebe jen to, co se pro vás hodí s ohledem na věk, postavu, styl. Všímejte si barev, střihů sak, doplňků, účesů a líčení.

 

Nekopírujte, buďte svá. Brzy bude vaše úsilí korunováno úspěchem v podobě obdivných pohledů.

 

Přeji vám jich co nejvíce.

Jak byste ohodnotila svůj styl? (viz naše anketa)
Je spíše sportovní?
Nebo elegantní?
Máte ráda romantiku, nebo jste minimalistka?
Napište nám o tom!