Až se budete 14. 2. závistivě dívat na kytici růží na stole kolegyně v kanceláři, je dost dobře možné, že ji nedostala od přítele, ale koupila si ji sama.

Nový průzkum totiž ukázal, že než by si připadali na Valentýna sami a nemilovaní, koupí si lidé dárek raději sami. Jen v USA jich loni bylo přes 8 milionů. A alespoň si vyberou podle svého vkusu. Průzkum také ukázal, že je velký rozdíl mezi tím, co si ženy přejí, a tím, co jim muži kupují.

Celých 22 procent mužů potvrdilo, že se ženě či přítelkyni chystají na Valentýna koupit spodní prádlo, ale jen 2 procenta žen si spodní prádlo opravdu přeje! Raději by dostaly šperky, ale u mužů jsou náušnice, prsteny nebo náhrdelníky až na pátém místě v žebříčku popularity. Muži také častěji padají do pasti „nebudeme si nic kupovat" - a dohodu, že se opravdu nic kupovat nebude, berou vážně. Celá pětina mužů se dopouští tohoto omylu a jejich partnerky jsou pak většinou velmi zklamané.

A pro ty, kteří opravdu peníze utrácet nechtějí, je tu i další možnost: 6 milionů Američanů se přiznalo k tomu, že se s partnerem či partnerkou rozešli právě na svátek zamilovaných!

Zdroj: Korzo

Slavíte Valentýna? A co vyberete svému miláčkovi? Chtěla byste raději spodní prádlo, šperky nebo úplně něco jiného?

Reklama