„Ty taky?" zděsila jsem se, když jsem na jejích nohách spatřila cosi pěnově rozplácnutého, dírkovaného a ještě k tomu zmrzlinově růžového.
Ty jsem dostala k narozeninám," pronesla hrdě a pozvedla nohu s mickeymousí" botou, aby se na ni zálibně podívala. To je totiž bezvadná věc. Je to lehoučký, nepotí se v tom nohy a je to strááášně pohodlný. Ale musíš mít originály."
Hm, a kolik taková sranda stojí?"
To se ani neptej."
Neptala jsem se.

Narazila jsem na ně v jednom obchodním centru. V malém drahém značkovém obchůdku si to pyšně trůnily na stojanu, pastelově barevné jako zmiňované bonbony. Malé, velké, střední. Dokonce i zimní varianty s kožíškem. Aha, tak tady se prodávají ty slavné pantofle, ten pastelkový hit. Do podobných obchodů obvykle nechodím, protože mám nepříjemný pocit z prodavačů, kteří mi dávají najevo nadřazenost, ale tentokrát mi zvědavost nedala. Kolikpak asi stojí, otočila jsem nenápadně cedulku. Co? No to bych za ně nedala, i kdyby samy chodily. Ale napadlo mě, že bych se mohla plácnout přes kapsu a koupit je dcerám jako dárek. Přece jenom ti mladí rádi přejímají módní trendy.
Udělala jsem doma malou sondáž. Mami, ať tě to ani nenapadne, to nosí..." raději ani nebudu jmenovat.
Tak jsou přece jenom po mně.
Nerozmnožím zástupy capkajících obyvatel v žu-žu pantoflích.

Budu se jen usmívat, jak asijské plagiáty z tržišť zamoří lidstvo a promění ho v komiksové figurky. To byste nevěřili, jak se ten žu-žu mor šíří. O víkendu jsem byla na venkově, a tam má každá hned několikatery. Dokonce kytičkované nebo nebo s plastovými zvířátky.

Nosí je i slavní (samozřejmě originály).
Patříte mezi ně? Líbí se vám pěnové pantofle? Vlastníte originál, nebo kopii? Kam v nich chodíte? A prozraďte nám, co vás na nich tak bere.

Reklama