A je to tady. Doba povánočních reklamací, výměn, vyhazování, darování o dům dál, schovávání do šuplíků na věčné časy. Každý někdy v životě dostal tzv. nechtěný dárek. Co s ním? Nejlépe dopředu obdarovatele upozornit, co nechceme. Jenže to je tak trochu netaktní. A navíc, v těchto dnech už je stejně pozdě.

Měkké dárky

Když se zeptáte jakéhokoliv dítěte školou povinného, jaké vánoční dárky nemá rádo, většinou odpoví: ty měkké. Povědomě tuší, že se v nich ukrývají teplé rukavice, čepice, šály, ponožky, svetry, tedy to, co potřebuje. Ostatně měkké dárky jsme jako děti určitě neměly moc rády ani my.
Ale ne každý rodič má na to, aby kupoval dárky za tisíce, a tak skloubí potřebné s užitečným. A co s těmito dárky? Ty si děti většinou nemění, ale hezky je přes zimu odnosí.

dárek

Horší už je to s měkkými dárky u dospělých. Ne vždy sedí na míru, ne vždy se nám líbí. Někdy je darující snad dává i schválně. (Mladé snaše zástěru, mladému zeti kousavou šálu apod.). Co s nimi? Poděkovat, uložit a za dva roky onomu dotyčnému zpátky zabalit. :)

A teď vážněji...

Je řada dárků, které dostaneme s dobrým úmyslem, ale prostě se nám nehodí. Například rychlovarnou konvici, kterou už máme, žehličku, a přitom ta naše stará je lepší, nebo sadu pánviček, kterých už máme plné skříně. Obsahem vánočních dárků je velmi často také elektronika. Přes holicí strojky až po mobily, televizory, počítačové hry, myčky… Drahý dárek, pěkný, ale v mnoha případech může být také špatně funkční.
Co s nechtěnými nebo špatně funkčními dárky, o tom jsme vás již odborněji informovali v článku Co s nechtěnými dárky.
My se dnes na toto téma zaměříme v trochu odlehčenější formě a zkusíme to pojmout s humorem a ironicky.

Napište nám, jestli jste někdy vy nebo někdo z vaší rodiny dostal nějaký nechtěný dárek.

  • Jak jste na něj reagovaly?
  • A co jste s ním nakonec udělaly?
  • Leží dodnes hluboko ve skříni?
  • Nebo je to dárek putovní?
  • A jste si vědoma toho, že jste vy sama někdy někoho obdarovala dárkem, který se nehodil, byl nevhodný?
  • Zažila jste i nějakou úsměvnou historku nebo trapas s nechtěným dárkem?
  • A jaké máte zkušenosti s výměnou a reklamací?

Téma dnešního dne: Nechtěné dárky

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměníme pěkným dárkem: kosmetickým balíčkem Fa Shower + Lotion

kosmetika

Reklama