Vítáme i příspěvky od čtenářek, které mají mateřskou už dávno za sebou. Jednou z nich je Věrulinka a my jí za její vzpomínku moc děkujeme.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. Mateřská dovolená? Už na ní jenom vzpomínám, je dávno za mnou, ale bývaly to krásný roky. Na vše jsem měla hodně času, svoje koníčky jsem si vychutnávala a nikdy se mi nestalo, že bych řekla, já nemám na nic čas, tak jak to slýchávám od dnešních maminek.

Ano neměla jsem internet, to je největší žrout času, vidím podle sebe, kolik hodin denně mi zabere, ale malé děti nemám a můžu plno věcí nechat na zítřejší den, či i později a že se mi to stává, musím se přiznat.Povinnosti nemám k nikomu, ale lžu, mám, vlastně k manželovi. Ovšem jsme už ve věku, kdy nám nevadí, zda je uvařeno, či není, klidně si dáme k obědu párek a housku, což by nešlo při malých dětech.

K tomu všemu, jsem měla na starost těžce nemocnou tchyni, která mimo své nemoci, byla upoutaná na lůžku, byla pěkná semetrika, tedy o mrtvých vše dobré, ale co je pravda, je pravda. Honila mě, vymýšlela si blbosti, ale i přesto jsem vše zvládala, jak se říká, jednu ruku jsem si strčila do prdky.

Často si říkám, kéž by se vrátil čas, protože dnes jsem ve špatném zdravotním stavu já, ale snažím se zvládat vše a díky netu, můžu odpočívat aktivně. Dnešní maminky mají výhodu v délce mateřské dovolené, to by se mně určitě líbilo, ale o tom jsem si mohla nechat jenom zdát.

Jak jsem nastoupila do zaměstnání, dcerka do jeslí, kluk do školky, nastalo ranní buzení dětí v 5 hodin ráno, aby byly do 6 hodin v jeslích a školce, jinak nám je už nevzali. Nějaký pozdní příchody se netolerovaly. V dnešní době se k tomu přistupuje konečně rozumně, nástup už je jenom do školky a až do 9 hodin, něco úžasného.

Milé maminky, užívejte si této krásné doby, také budete jednou vzpomínat, jak to bylo super.

Zdraví Věrulinka

Vrátit čas bohužel nelze, ale i tak vám děkujeme za hezký příspěvek na dnešní téma.

Máte také chuť vyjádřit se k dnešnímu tématu Mateřská? Byla nebo je pro vás dovolenou, nebo nekonečným a vyčerpávajícím kolotočem? Jak prožíváte, nebo jste prožívala mateřskou vy? Čeho jste se musela kvůli dítěti vzdát?

Dá se skloubit dohromady práce, dítě, koníčky, domácnost, aniž byste se zbláznila?

Napište nám, jak to děláte vy na

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama