Nejmladší sestra čtenářky s nickem megan2 maturuje právě dnes. Všichni držíme palce!

Tak zrovna dnes mi maturuje moje nejmladší sestra a jsem z toho silně nervózní a nemůžu se na nic soustředit..když si vzpomenu na svoji maturitu,tak se mi začne klepat žaludek..bohužel jsem ten tip lidí-nemluvka-zbytečně souvětí nerozšiřuju,snažím se mluvit jednoduše a jasně a dalším mým problémem je mluvení před lidmi-hold jsem stydlivka...

Ústní zkouška u mě celkem šla,až na otázku z Chirurgie-Onemocnění varlat....v komisi seděli snad samý chlapi :( a tohle téma??hrůza...byla jsem červená až na zadku a něco vykoktala..díky tomuto jsem odmaturovala opravdu s odřenýma ušima (ostatní předměty naprosto bez problému)..jen ty varlata...takže na maturita rozhodně v dobrém nevzpomínám

megan2

pozn.redakce: text neprošel redakční úpravou

_________

A do třetice - všichni držíme sestře palce! A samozřejmě megan2 děkuji i za její maturitní příspěvek. Takové téma bych si tedy rozhodně vytáhnout nechtěla..., ale ustála jste to, to je důležité. A nikdo se neptá, jestli s odřenýma ušima.:)

Hezký - maturitní - den.

Saša

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

  • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
  • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
  • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
  • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
  • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
  • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněmém filmu pro pamětníky)
  • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce !!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

Reklama