mumie„Petře, jsi to ty?“ vypravila jsem ze sebe jako v mrákotách, když mnou prošlehlo poznání, že je to můj  bývalý kluk. Sice dávno bývalý, ale já jsem se snad tak hrozně nezměnila? Nebo jo? Chvíli na mě zíral a pak mu to došlo. „Ježiš, čau, kde se tady bereš? Hm, vypadáš dobře, co děláš?“ Soukal ze sebe a nervózně těkal očima po dveřích. …„Stanice Anděl…“ ozvalo se, když vlak zabrzdil a on se začal drát k východu jako o život. „Promiň, řeknem si to, až se potkáme příště,“ houkl ještě přes rameno a byl venku.

russel

Když se metro rozjelo, zahlédla jsem ho celého zkoprnělého, jak ho vyprovází zamračeným pohledem. Celou další cestu jsem o něm musela přemýšlet. Co se to s ním stalo? Býval to hezký kluk, sportovec a ve své době skoro dnešní vyvoněný metrosexuál. Jak to, že tak sešel? Zažil nějaký osobní  karambol, nebo se z něj stal jen pohodlný a v podstatě rezignovaný taťka, kterému už nezáleží na tom, jak vypadá, protože má doma podobnou šmudlinku a dětí jako smetí? A proč tak utíkal? Styděl se za sebe, nebo za mě?

xx

Duch, nebo mýdlo?

Doma jsem nažhavila drát, respektive bezdrát, a obvolala pár známých, abych zjistila, že pravda je alternativa číslo dvě. Bývalý hezoun se ve třiceti bezhlavě zamiloval do zapálené katoličky a dal se na víru. A aby pil opravdu jen kázanou vodu, hmotné statky pro něj přestaly existovat. K nim však evidentně přidal i mýdlo s vodou, o nedej bože hříšném deodorantu ani nemluvě. Doma žena na mateřské a čtyři děti, peněz nazbyt určitě neměl, ale… Maně mi vyvstala často citovaná věta z poválečné sociální literatury, že být chudý neznamená být špinavý, ale jen čistě záplatovaný.  

rourke

Kde je pravda

Petr asi nic podobného nečetl, možná věděl jen to, že chudoba cti netratí, a tak se na nějakou péči o svou pomíjivou světskou schránku vykašlal. V ten moment jsem byla ráda, že naše láska tenkrát nedopadla. Asi bych si s tak lehce manipulovatelným chlapem nevěděla rady.

A co vy, už vás někdy šokovala proměna nějakého člověka? Žasly jste nad změnou, ať kladnou, či zápornou, vašeho bývalého, spolužáků nebo kamarádky? Pro zasmání vám ještě předkládáme pár hollywoodských krasavců. Byly jste do některého zamilované? Tak dnes vás láska asi přejde!