Tak trošku jinou babičku má čtenářka Jesterkka. Celý život totiž zasvětila mladým lidem, a tak dnes vypadá o deset let mladší, než ve skutečnosti je...

Mít vitální babičku, je prima - píše čtenářka Jesterkka k dnešnímu tématu...

Tak trošku jiná babička

Mojí skvělé babičce z mamčiny strany bude letos 81 let. Určitě byste jí ale tipovali tak o 10 let méně. Babička je totiž neuvěřitelně vitální a POZOR i ve svých letech stále pracuje. Celý život zasvětila mladým lidem, pracovala v DDM (dříve pionýrském domě) jako oddílová vedoucí zájmových kroužků a časem také jako zástupkyně ředitele. A nyní tam stále dochází na částečný úvazek na vrátnici. A že si je tam stále všechny dokáže postavit do latě a „bojí se jí“ i současný pan ředitel, to je všeobecně známo :-). O tom, že byla opravdu zapálená pro věc svědčí to, že ji na ulici často zastavují neznámí lidé a vzpomínají na některé báječné tábory a akce, které organizovala. Babička se taky nebojí moderních technologií a psaní mailů nebo sms pro ni není žádný problém.
Celé léto, kdy má babička prázdniny, tráví na chalupě v Seči u Prostějova a všechno si zařídí sama. Zalije a vypleje zahradu, naštípe třísky, a když čeká návštěvu, tak navaří a napeče. Taky si s námi s chutí zahraje ping-pong, šipky a nebo její oblíbené žolíky a často nás i porazí. Babička je takový „dobrý duch rodiny“, a tak se na chaloupce všichni rádi potkáváme a užíváme si společné chvilky.
Jsem moc ráda, že takovou babičku mám, a protože si často důležitost někoho uvědomíme, až ho ztratíme, tak Ti chci babičko veřejně říct: „Mám Tě moc ráda a vážím si Tě.“

Čtenářka,
Jesterkka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. června 2012: Prarodiče a vnoučata

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Mezi 16.00 a 17.00 hodinou se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: balíčkem Orion a Haribo.

sladkosti

Reklama