Lea-seznam.jpg
Zdroj foto: Netflix Media Center

Francouzský seriál o sedmi epizodách v sobě snoubí hned několik žánrů, a to drama, krimi, fantasy, mysteriózní i thriller, což však ale ani zdaleka nepůsobí rušivě. Naopak si na své přijdou vyznavatelé každého jednoho ze zmíněných žánrů.

Každá jedna epizoda seriálu znázorňuje jeden den, který prožije hlavní postava Lea, ovšem ne pokaždé ve své vlastní kůži.

Vše začíná v roce 2021 na venkovní party kdesi v kaňonu, kde si Lea (Raika Hazanavicius), ačkoli je obklopená desítkami stejně starých teenagerů, připadá osaměle. Na rozdíl od všech ostatních ji totiž nebaví popíjení alkoholu ani užívání povzbuzujících látek. Vydá se tedy podél řeky a možná má v plánu vše ukončit. Když v tom zakopne a na zemi, těsně vedle sebe, spatří náramek objímající kost lidské ruky. Nález ohlásí na policii.

Další den se probouzí v těle mladého muže jménem Ismaël (Khalil Ben Gharbia) a s hrůzou zjišťuje, že je rok 1991. Setkává se také s přáteli Ismaëla, v nichž poznává své o třicet let mladší rodiče. Následně se probouzí ve svém vlastním těle a uvědomuje si, že to právě Ismaëlo tělo bylo nalezeno v kaňonu. Nastává kolotoč událostí, které ji nejenže přenášejí do minulosti, ale také přímo umožňují prožít den v těle všech, kteří mohli mít s vraždou Ismaëla co dočinění (včetně svých rodičů). Najde nakonec Lea toho, kdo je za smrt Ismaëla zodpovědný? A podaří se jí ho zachránit?

Neokoukané sympatické tváře mladých francouzských herců, dokonale vystihnuté rozdíly mezi roky 2021 a 1991, ale i napětí a romantika. To vše vás čeká při sledování seriálu Lea má 7 životů, který je na ČSFD ohodnocen na krásných 80 %.

Zdroj info: Autorka článku, csfd, Netflix

Reklama