Paní Magdalena Mikulandová, v povědomí veřejnosti známá jako Magdalena Zahradníčková, se narodila v Karlových Varech, poslední den roku 1965. Od roku 1987 pracovala na porodních a operačních gynekologických sálech karlovarské nemocnice jako porodní asistentka a sálová sestra. Je absolventkou pomaturitního specializovaného studia obor ženská sestra v úseku práce ošetřovatelské péče o ženu, psychologie, teorie komplexní ošetřovatelské péče, organizace práce a pooperační ošetřovatelské jednotky. Na základě této kvalifikace a dalších pracovních výsledků mohla začít pracovat jako staniční sestra na porodním sále.

 

V roce 1993 vyměnila práci v nemocnici za v té době nejistou profesi soukromé porodní asistentky, aby jako jedna z prvních změnila přístup v chápání a v celkovém přístupu k těhotné a rodící ženě. Velkým přínosem byl pobyt v USA. Zkušenosti a poznatky tam získané využila ve své činnosti a postupně rozšířila své služby i pro ženy jiných věkových kategorií.

 

Odbornost si dále zvýšila v  Institutu pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví kurzem v rehabilitačním ošetřovatelství pro porodní asistentky zaměřený na cvičení v těhotenství a šestinedělí, na cvičení a poradenství v oblasti gynekologie.

V současné době Studio pro ženy pečuje o ženy všech věkových kategorií. Poskytuje odborné a specializované služby v porodnictví a gynekologii, dietologii, ale i speciální metodu léčení funkční ženské sterility, kojenecké masáže a metodu míčkování, cvičení rodičů s dětmi, programy redukce podkožního tuku a celulitidy. Pomáhá ženám projevit kouzlo své osobnosti, neboť krása je pojem relativní, ale zdravý rozum a sebevědomí s úsměvem na tváři sluší každé ženě. I v tomto může využít své bohaté zkušenosti ze spolupráce s modelingovou agenturou.

 

V listopadu 2000 získala čestný titul „Lady Pro". Titul náleží jen ženám, které ve své profesionální celoživotní kariéře dosáhly mimořádných úspěchů a přitom si dokázaly při své časově a odborně náročné činnosti zachovat to, co je na nich nejcennější – jejich ženství. To je přesně to, co správně charakterizuje osobnost Magdaleny Mikulandové.

 

Na jedné straně odbornost a profesionalita, na straně druhé ochota milým slovem a úsměvem pomoci v různých životných situacích. V roce 2004 vyšla kniha Těhotenství a porod - Průvodce těhotné ženy od početí do šestinedělí". Tato kniha je výjimečná mimo jiné i tím, že je jako první na našem trhu napsaná českou autorkou a provází ženy těhotenstvím v podmínkách typických pro Českou republiku.

 

Magdalena je velmi kreativní typ ženy, a proto se nechme překvapit, co nového přinesou další roky.

Položit dotaz jí můžete prostřednictvím TÉTO stránky, v pátek od osmi do deseti hodin bude on-line odpovídat na Vaše otázky.