Mám pro vás inspiraci na originální způsob, jak ozvláštnit svou zahradu nebo terasu. Pokud se ráda obklopujete uměním a květinami, můžete skloubit obojí dohromady a dostanete obdivuhodnou dekoraci s nádechem nostalgie starých zámeckých zahrad.

Poprvé jsem něco podobného viděla v Třeboni. Uprostřed potoka stála keramická socha ženy a z hlavy jí vyrůstala tráva. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Doslova mě fascinovala a zároveň trochu děsila. Řekla jsem si, že je to báječný nápad, který bych si jednou chtěla vyrobit. Třeba z kamene nebo tvrdého dřeva a umístit ji někam do zahrady. Škoda, že nemám potok.

Ale jak jsem zjistila, potoku netřeba. Objevila jsem neméně úchvatné květináče ve tvaru ženských bust. Z hlav jim vyrůstají různé druhy sukulentů připomínající hlavy bájných Medúz. Ideální sukulenty, které svým vzhledem připomínají „vlasy“, jsou pryšce a rozchodníky.

n

Strašidelná


m

Nostalgická


m

Zasněná

Uznávám, že taková dekorace nenadchne každého, a připouštím, že se nehodí do každé zahrady, neboť vyžaduje specifické zákoutí, ale věřím, že se najde pár čtenářek, které tento nápad ocení.

Patříte mezi ně?

Foto: facebook Green Renaissance

Čtěte také:

Reklama