Včera jsme vyhlásili čtenářskou soutěž „Hubněte a krásněte“, do které se i vy můžete přihlásit do pondělí 4. 2. 2008.  Jen jediná z vás bude hubnout všem na očích a dnes vám ji, jak jsme včera slíbili,  představujeme. Jmenuje se Iva, pracuje jako vedoucí konzultantka, je jí 37 let a žije se svým devítiletým synem Ondrou. 

 

Iva a její diety

Když jsem jí z redakce zavolala s nabídkou, aby vyzkoušela jinou formu hubnutí, než je obvyklé, rozhodla se do toho jít ihned. Jak mi později sama řekla, vlastně už byla dlouho rozhodnuta něco se sebou udělat. „Vlastně jsem se pokoušela hubnout již od mládí. Začala jsem s různými dietami z časopisů, protože jsem se chtěla líbit mužům. Pak jsem začala dělat kariéru, jenže najednou člověk zjistí, že má sice větší výplatu, ale také menší oblečení,“ vysvětluje Iva.

 

Poté přišla druhá životní etapa, kdy se jí narodilo dítěte a přibrala dalších 15 kilogramů. Problémy v manželství na sebe nedaly dlouho čekat.  Před sedmi lety zažila Iva velkou zdravotní krizi, měla astmatické záchvaty, alergie, byla vyčerpaná. Pomohla jí až klasická čínská medicína. Po celou tu dobu vůbec hubnutí neřešila, důležitější pro ni bylo, aby se mohla vůbec dobře nadechnout. Nyní už se cítí dobře a dokonce už více než rok je její váha stabilizovaná.

 

Poté, co Iva získala zkušenost s lékařem, který jí na hubnutí dal léky na zvýšení činnosti štítné žlázy, se rozhodla hledat jinou cestu. Nejde jí o to, aby rychle ztratila kilogramy, centimetry v pase, ale chce skutečně změnit svůj vztah k sobě, chce o sebe víc pečovat, změnit svůj životní styl. Prostě přestat myslet jako tlustý člověk, který si sám sebe neváží. „Podle mne hubnutí není o dietách, ale o pocitu sebehodnoty,“ říká Iva. „Ženy, které tloustnou, jsou nešťastné. Mně připadalo, že mně nikdo nepomohl, manžel mě jenom pozoroval, jak jsem čím dál tím nešťastnější a tlustší, nikdo za mnou nepřišel a nezatřásl se mnou, tak dost, už s tím musíš něco udělat.“

 

Na našem projektu se jí líbilo, že jde o celostní přístup, kdy se zaměřujeme jak na stravu, pohyb, ale i pocit spojenosti a pohody.  

 

Jak by vyplnila Iva přihlášku do naší soutěže?

 

Jak jste si přečetly ve včerejším vyhlášení soutěže „Hubněte a krásněte“, každá z vás, která se chce soutěže zúčastnit, vyplní formulář přihlášky  - naleznete ZDE.

 

Takže vyberme si něco z její přihlášky:

 

Výška: 172 cm   

Váha: 100 kg

 

Obvod pasu:  107 cm   

boků: 132 cm                

hrudník: 115 cm           

biceps: 34 cm

 

 

Ivin současný jídelníček

Nyní se podíváme na to, co Iva za celý den sní

7:00    dva nebo tři kousky křehkého chleba se žervé nebo máslem, čaj

8:30    po příchodu do práce jedno kafe

10:00  svačina, pokud na ni Iva nezapomene – ovoce

12:00  oběd v restauraci poblíž práce – mexická, vegetariánská, indická

18:30  naprosto hladová přijde domů a sní to první, co je po ruce

 

Myslím, že už řadě z vás začíná být jasné, jaká základní doporučení ke stravě Iva dostane. 

 

Jak Iva sportuje v průběhu týdne?

Iva moc ráda tancuje, proto jezdí na semináře intuitivních tanců, kde vydrží i tři dny v kuse tancovat. Jednou měla období, kdy chodila do sedmého patra pěšky, ale po dokončení opravy výtahu toho ihned nechala. Nyní si přidala alespoň pravidelnou ranní procházku při cestě do práce.

 

Jak je na tom Iva s posilovnou: „Zkusila jsem to zatím asi pětkrát v životě, a to naposledy před deseti lety. Necítím se tam vůbec dobře. Mám pocit, že tam chodí ty sportovkyně s krásnými těly, žádné neforemné tam nevidím. Když jsem tam byla naposledy, tak jsem měla hodinu s trenérem, a to mi připadalo jako drezúra. Pořád mi říkal dělej a makej a do toho řvala hudba typu techno. Proto už jsem tam nikdy nešla.“

 

Naštěstí je Iva ochotná to ještě jednou zkusit s našimi odbornicemi ze studia Nine Star Ki, které jí budou pomáhat se změnami.

 

Jaké další činnosti dělá Iva jen pro své potěšení, zdraví a dobrý pocit?

„Jsem ráda, když jsem v pohodě. Čím dál tím více si užívám to, že si doma udělám kosmetiku. Vlastně díky rozchodu s mým manželem vznikl najednou prostor pro mne. Máme s manželem totiž střídavou péči, takže syn je u něho vždy v pondělí a ve středu, a potom ještě dva víkendy v měsíci. Byla jsem zvyklá se celý život starat o druhé a najednou mám čas pro sebe. Ze začátku jsem se dokonce musela nutit odpočívat. Nejraději si čtu anebo se ponořím do vany se třpytkami. 

 

Jaké změny chce Iva dosáhnout v průběhu tohoto měsíce?

„Jeden měsíc je na zásadní změnu moc málo času, takže zůstanu u přání dodržet doporučení specialistů, neztratit dobrou náladu a hlavně mít dost síly na pracovní výkony. Jsem zvědavá, jak ta dieta na mně bude působit a jak zvládnu cvičení v posilovně. A taky už vím, že rýží se přejíst opravdu nedá,“ směje se Iva. O té rýži vám prozradíme více až zítra, kdy se dočtete, jak Iva začala se změnou stravy. Můžeme jen předem říci, že jsme jí to nepřipravily lehké.

 

Přihlásíte se do naší soutěže o balíček luxusní kosmetiky a mikinu?

Chcete také udělat něco pro sebe?

Nezapomeňte, přihlášku můžete poslat do pondělí 4. 2. 2008! Naleznete ji ZDE.

Reklama