Je to totiž často předmět sporů, které vedu s ostatními lidmi této planety. Ať jsou to moji rodiče, (kteří mi tedy můj názor neberou, jen vždy pronesou: "Vždyť si tě nikdy nikdo nevezme!") rodiče mého přítele nebo kdokoli známý, všichni mi moje moto vyvrací.

Často doma vidím mamku, jak už prostě nemůže. Její pracovní doba trvá od čtvrt na osm do půl páté. Když se okolo páté hodiny vrátí domů, začíná jí další šichta v podobě domácích prací. Tento kolotoč končí asi v osm, kdy může konečně usednout k Rodinným poutům nebo nějakému jinému seriálu, přičemž ještě rozdělí polévku či chleby. Většina lidí si prostě řekne: "No co? Vždyť je to přeci žena!"

TOHLE JÁ ALE NIKDY NECHCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Já nejsem tím křehčím stvořením proto, abych obskakovala muže...

Dnes přeci už dávno není pravěk, kdy tomu tak bylo potřeba. Muži totiž lítali někde po lovištích, aby obstarali obživu pro tlupu, zatímco ženy se doma v jeskyni staraly o děti a vařily. Já se ale nehodlám doma zahrabat s dětmi. Chci chodit do práce a přinášet domů výdělek, který rozhodně nebude znatelně menší než výdělek mého budoucího muže. To už si prostě nějak zařídím. Mám ráda luxus, tudíž mám ráda peníze, tudíž musím tvrdě makat. Nebudu žádná domácí puťka, nýbrž pracující žena, stejně jako je pracující muž. Proto nevidím důvod, proč by měl on být obskakován mnou, budeme-li oba pracovně vytíženi.

Pro jistotu jsem se nikdy nechtěla učit vařit a ani v životě nehodlám. Mám to vymyšlené tak, že budu klidně uklízet celý byt a prát, přičemž ON  musí vařit. Jestli to také nebude ovládat, fajn. Budeme si tedy jídlo objednávat. V tom případě ale bude alespoň vytírat a žehlit nebo podobně. Prostě si práci rozdělíme. Můj nynější přítel, jehož si hodlám jednou vzít, a po čtyřech letech to vypadá, že ke svatbě opravdu jednou dojde, se mnou souhlasí a shodou okolností se učí kuchařem. :0)

Možná si někdo myslí, že jsem líná a sobecká, ale já pouze nejsem naživu proto, abych vylepšovala existenci někomu jinému tím, že on nemusí nic. Vaše názory mě zajímají, ale v negativním případě ten můj nezmění. :0)
                                                                                                                                   

(emancipovaná) kemy

Milá emancipovaná kemy... jejda, ty jsi ale bojovnice. Ale za sebe Ti mohu říct - na nějaký čas se "zahrabat" doma s dětmi je docela fajn. :o)))

Reklama