Já a můj vztah k Velikonocům... Okamžitě jsem si vzpomněla na citát z Vodňanského o trpaslících: ... jejich vztahy k lidem jsou ambivalentní, někdy pomáhají, jindy škodí. :-) - opravdu originální přirovnání od čtenářky monkee ))

 

Pěkný slunečný den

Já a můj vztah k Velikonocům... Okamžitě jsem si vzpomněla na citát z Vodňanského o trpaslících: ...jejich vztahy k lidem jsou ambivalentní, někdy pomáhají, jindy škodí. :-)

Mám to stejně - radost z nadcházejícího jara a vychystané dobroty vs. trapné počínání během pomlázky. Na vesnici člověk může utéci, ale co ve městě? Jako holky jsme ještě nějakou šanci měly, bydlíce v přízemí. Když už toho na nás bylo moc, vystartovaly jsme oknem. Ale co mám dělat teď, ve váženém věku a ve 4. patře? :-(

Naštěstí návštěvy s léty řídnou a synek si mě většinou vyhmátne ještě v posteli (to mu není líno vstát). Tak to letos taky nějak přežijeme, ne?

monkee

 

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

kniha

Reklama