Když jsem vyhlásila víkendové téma Spřízněné duše a vyzvala Vás, abyste mi psaly všechny Vaše bolístky a všechna trápeníčka, vzpomněla jsem si na jednu svou kamarádku.

První manželství se jí nevyvedlo, a tak byla při výběru druhého partnera velmi opatrná. Ale jak se to občas stává, ani ta druhá volba nebyla zrovna ideální…

Ale abych svou kamarádku trošku představila. Jmenuje se Věra a je to opravdu taková ta čistá dušička. Hodná, obětavá, pracovitá. V životě jsem ji neslyšela říci sprosté slovo, či dokonce zvýšit hlas na děti. Prostě vtělená trpělivost.

Její druhý manžel se nastěhoval k ní do bytu, který již byl zařízený, a společně pořídili akorát novou kuchyňskou linku. (Pro následující děj má tento vcelku banální moment zásadní význam.)

Jednou v sobotu odpoledne manžílek křepce vyklusal na nějakou zábavu s kamarády, děti byly u babičky a Věrka se rozhodla, že využije klidu v bytě k tomu, že nastříhá svým dětem na zimní kombinézy, které jim chtěla ušít. Ano, opravdu až taková šikulka to je.

V obýváku na zemi si hezky rozložila střihy a látky a s elánem se pustila do práce. Pracovala pečlivě a pomalu, neměla kam spěchat a dá se říct, že si to i hezky užívala. Šití je její velký koníček.

Když byla jak se říká “v nejlepším”, vrátil se domů manžel. Po nějaké oslavě patřičně podroušen a bohužel, výsledkem jeho alkoholového opojení byla neskutečná prudící nálada.

Jakmile vstoupil do obýváku a zjistil, že pro samé střihy, papíry a špendlíky nemá kam stoupnout ani sednout, dostal příšerný amok.

“Krucinál! Co to tady zase vyvádíš? To je furt nějakej bordel! Kdo se na to má koukat?!”

Chudák Věruška. Měla okamžitě po náladě, a jelikož v sobě měla za poslední dobu nastřádáno několik podobných cholerických výlevů, neudržela se. A naprosto v rozporu se svou klidnou a smírčí povahou se pevně postavila, zpříma mu pohlédla do očí a pronesla památnou větu:

“Taky na to koukat nemusíš. Sedni si do kuchyně a dívej se na kuchyňskou linku! To jediný je tady totiž tvoje!”

Poté upustila nůžky na zem, oblékla se a zanechajíc v obýváku vše tak, jak bylo, opustila byt.

Po chvíli už seděla u mě v kuchyni: “Asi jsem to přehnala, co?”

Já jsem jí tehdy řekla, že si nemyslím, že by to nějak závažně přepískla. Že proč bychom to měly být pořád jen my, ženy, které zpytují svědomí, jestli nějakou trefnou hláškou svému drahouškovi nezpůsobily újmu na jeho egu. Oni nám všechno naservírují tak, jak se jim to momentálně hodí, a čekají, že se s tím nějak vyrovnáme. Takže občasná odvetná akce je prostě na místě.

A přiznám se, že její věta o kuchyňské lince se mi moc líbila. :o))

A co Vy? nemáte ve svém repertoáru podobné trefné hlášky? Pokud ano, podělte se o ně přímo pod článkem.

***********************

A jestli i Vás něco trápí, jste právě nyní na tom správném místě. Náš redakční e-mail redakce@zena-in.cz čeká na všechny Vaše smutné i veselé příhody. Svěřte se s tím, co vás trápí, tento víkend je na Žena-in.cz totiž pravá dámská jízda!

A na co se můžete v průběhu dneška těšit?
V průběhu dne také vyjde článek o jedné nesnesitelné mužské úchylce a moc mě zajímá, jestli i ten Váš poklad touto "zhovadilostí" trpí. Více se dozvíte kolem poledne.

Odpoledne si můžete přečíst typické ženské postesknutí. Takové, které je blízké nám všem. Víte, co má společného PC, sex a hospodyně? Jestli ne, hlídejte si novinky, dozvíte se to!

P.S. Pokud máte pocit, že Vám nenávratně zmizelo páteční vydání, nemusíte být smutné. Najdete ho celé ZDE .

A hlavně si užívejte víkend! Všechny Vás zdraví víkendová editorka