...každým dnem... prý se slunečnice za sluncem neotáčejí! Ale je zajímavé, že vždycky, když jsem je viděla, měly hlavy směrem ke slunci. Třeba to bude jako s těmi obrazy na hradech a zámcích, kdy se oči portrétované/ho (nebo dokonce i špička jeho bot) točí stále za vámi.

To je jedno, dnes bude prostě řeč o barvě slunečnic ale třeba i... housátek, narcisů, frézií, pampelišek, jara.
V jiném období bych si asi netroufla nabídnout vám módu ve žluté. Ale jaro je tím správným časem, kdy jsme vstřícnější k bláznivým nápadům. Kdy máme více odvahy měnit zaběhnutá klišé, staré rituály, kdy máme chuť vymést ponuré barvy ze svého šatníku i života. Barvy mají na jaře stejný účinek jako vitaminová bomba, řekl někdo a já mu dávám zapravdu.

Jaro je oslavou barev a žlutá patří k těm nejjarnějším. Nemyslím, že by některá z vás měla dostatek kuráže jít po ulici oblečená jako kanárek, ale některým kouskům to ve žluté sluší, co říkáte?
Žlutá vypadá krásně s bílou, vesele s oranžovou, divoce s červenou a nebezpečně s černou. Má mnoho odstínů. Od syté a teplé barvy blatouchů s nádechem do oranžova, přes něžnou a tlumenou barvu banánů, po chladnou citronovou.Ale jak se říká, dobrého po málu“, já osobně bych se žlutou zacházela jako se vzácným kořením. Po troškách. Žlutou bych prozářila fádnost. Klidně bych si koupila žluté tričko, korále, kabelku, pásek nebo třeba plavky.
A co vy?
Jak jste na tom se žlutou?