Ač v módě honěná, přesto v tom mám hokej...
Už více než před rokem jsem na Ženě-in hlásala, že odzvonilo zvonům (viz článek), ale dnes mám pocit, že to bylo poněkud ukvapené prohlášení. Zvonáčům ještě zdaleka umíráček neklinká. Od kolen rozšířené nohavice se stále objevují i v nových kolekcích. A to i u renomovaných a drahých značek, kde by je člověk už nečekal. Nevím, možná je to české specifikum a nákupčí se snaží vyhovět poptávce. Češky se jich prostě nechtějí vzdát.

Jak je to jinde? Přiznám se, že už jsem nejméně půl roku nevytáhla paty za hranice, takže nemám srovnání. V módních časopisech se sice stále více objevují úzké roury, jak jinak než na nohatých modelkách, nebo se najde pár výstřelků v podobě planďáků, ale realita je jiná. Na ulicích se zvony stále drží, a nejsou-li v přesile, tak alespoň hrdě drží krok.

Našim slovanským figurám prostě víc sedí vyváženost a úměra: čím užší nohavice, tím větší zadek - to nám nahání husí kůži.
Také se jich nerada vzdávám, protože sehnat džíny, které mi sedí a ještě navíc sluší, se rovná téměř nadlidskému výkonu. Už jsem uvažovala i o tom, že bych si dala nohavice decentně zúžit, abych šla s dobou, ale mám se unáhlovat?
Ještě asi chvilku počkám.
Co vy na to, milé ženy-in?Ještě nosíte zvony, nebo jste definitivně přesedlala na trubky, cigarety, roury?
Proč si myslíte, že se u nás zvony stále drží?
Jsou slušivější, nebo jsou Češky málo vstřícné ke změnám?
Jak to vypadá na západ od nás?
Zahrajte si na módní reportérku a napište nám o tom.

Reklama