Včera přinesli školáci vysvědčení. Dnes mají pololetní volno a následně jarní prázdniny. Jak je prožijí, záleží i na tom, jaké bylo právě ono vysvědčení. Byly s ním děti spokojeny? A byly jste spokojeny i vy, maminky a babičky?

vysvědčeníCo si pamatuji, tak pololetní vysvědčení se dávalo vždycky 31. ledna. Letos je tomu jinak. Jak mi bylo vysvětleno od maminek dětí školou povinných, v pátek je totiž pololetní volno a poté už následují v některých regionech jarní prázdniny.
Čert aby se v tom vyznal. Tak mě napadá, jak to ti rodiče dělají, když mají děti pořád nějaké volno?
Já bych jim dala letní prázdniny, pár dnů na Vánoce a šmitec, ať se hezky učí.

Ale nejsem tady od toho, abych určovala, kdy bude a nebude školní volno. Vraťme se zpátky k tématu, tedy k pololetnímu vysvědčení.
Prý není tak důležité jako to závěrečné. Ale to si nemyslím. Každé vysvědčení je důležité, abychom si uvědomili, jak na tom naše dítě je, a jestli z něj bude Einstein, nebo dobrý řemeslník.
Já mám navíc na každé pololetní vysvědčení moc krásné vzpomínky.

Školní zpráva a zázvorky

Moje babička říkávala vysvědčení školní zpráva. Ukazovala jí ji moje maminka, já i moje děti. A dodnes si pamatuji, že tato pololetní školní zpráva ještě voněla po Vánocích. Babička vždycky vytáhla zázvorky, které měla pro tuto „slavností příležitost“ ještě uchované ve vánoční krabici. Poslední babiččiny zázvorky se prostě snědly u pololetního vysvědčení. A bylo jedno, zda na něm byly samé jedničky, nebo i jiné známky. 

Už jsem dávno dospělá, děti jsou taky dospělé, babička tu není… ale co se týče pololetního vysvědčení, mám na něj ty nejkrásnější vzpomínky. Všem nám totiž záleželo na tom, aby bylo co nejlepší, abychom si ty babiččiny zázvorky zasloužily. :)

Jak je tomu u vás, milé Ženy-in?

  • Jaké bylo včerejší vysvědčení vašich dětí (vnuků)?
  • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to na konci školního roku?
  • Je (byl) pro vás včerejší den jako každý jiný?
  • A co říkáte na volno, které děti ve škole mají? Nezdá se vám, že je ho každým rokem nějak čím dál víc?
    (uvítám i příspěvek od nějaké paní učitelky)

Tematické vzpomínky i příběhy ze současnosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dvěma pěknými knihami: z nakladatelství JOTA: románem Vyvolená a z nakladatelství MOBA: historickými povídkami: Msta písecké panny

knihyyyyyyyyyyy

Reklama