Když jsem chodila na Základní školu, dostával taťka v práci tzv. permanentku do divadla. Konkrétně do divadla v Karlových Varech. S radostí jsem ji vždy uvítala a chodila na odpolední představení, ovšem v doprovodu některého dospělého z rodiny. Většinou se mnou chodila tatínkova stará tetička, bodrá Moravačka. Musela rodnou Moravu opustit ze zdravotních důvodů a žila v malém bytě poblíž našeho. Vždy byla včas připravena a čekala, až já se ustrojím a vyrazíme do divadla. Ale jednou to tak nebylo.

Po dobrém obědě si tetička dala šlofíka. Já ji až po dlouhém buzení přivedla "k životu". A nastala honička s časem. Bylo to ale k ničemu. Do divadla jsme dorazily asi 10 minut po začátku představení. Už si ani nevzpomínám, co to dávali. Jediné, co si vybavuji, byl trapas, který tetička způsobila. Uvaděčka nám baterkou posvítila do řady, kde jsme měli místo. Samozřejmě, že místa byla uprostřed řady. A ta řada byla třetí, poblíž jeviště.

Každý musel vstát ze sedadla a uvolnit místo pro nás. Když už vstal asi desátý, najednou se z jeviště ozvalo: ,,Tak dost, tady se nedá hrát. Až se, "madam", uvelebíte, dejte mi znamení, abychom mohli pokračovat!". Otočila jsem hlavu směrem k hlasu a uviděla rozzlobeného herce s rukama v bok.

Konečně jsme se usadily a tetička silným hlasem s báječným moravským přízvukem zahalasila: ,,Tož, synek, možeš pokračovať," a zamávala na herce. V tu chvíli bych se nejraději hanbou propadla. Hra byla dohrána a při klanění dotyčný herec tetičce zamával na rozloučenou.
Januše.

To jsem se po ránu dobře pobavila. Myslím, že to oba vyřešili ke své maximální spokojenosti a že to bylo lepší, než v sobě dusit vzteka. Díky za příspěvek!
Já jsem o víkendu přišla pozdě do supermarketu a už tam neměli žádné pečivo. Jen na každém košíku ležela cedulka - chléb šumavský, maková kaiserka, celozrnná kaiserka, francouzská bageta - ale nikde nic. Museli jste si to jen představovat, a když jste v tom byli dobří, možná jste ji museli i zaplatit u pokladny.

Těším se na další vaše příběhy na adrese redakce@zena-in.cz

Reklama