... strachovala se čtenářka Pinokio, když usnula v nezamčeném bytě nad Sherlockem Holmesem a se psem baskervilským pod postelí. Kdo byl nezvaný host a jak to celé dopadlo? To už si přečtěte ve čtenářčině příspěvku.

Strach o život měla čtenářka Pinokio, když usnula v nezamčeném bytě a dovnitř se jí dostala nezvaná návštěva...


Dobrý den,
mám ráda staré dobré anglické detektivky, Holmese i A.Christie. Těším se na chvíle, až všichni vypadnou z baráku a já si v klidu můžu číst. Knížky jsou pro mě jako pro správného knihomola vždy na prvním místě, ale podívám se i na kvalitně zpracovanou detektivku v tv.
Jeden páteční večer jsem byla sama doma /kočky a psa nepočítám/ a těšila jsem se, že se podívám na starší filmovou verzi Sherlocka Holmese, jak řádí se psem baskervillským. Nevím, jak vám, ale mě z toho příběhu jde mráz po zádech, a to jsem ho viděla snad stokrát. Po shlédnutí jsem opět musela konstatovat, že filmu nechybí napětí, spád a inteligentní zápletka. Přitáhla jsem si kočky na postel, psa ochranáře k posteli a v klidu usnula.
Najednou mě vzbudil podivný rachot. V polospánku jsem si byla jista, že baskervilák už je tady a jde si pro mě. Pak mi došlo, že to zabijácký pes být nemůže. Proboha, proč nezamykám. Od té doby, co se z přízemního bytu v našem baráčku odstěhovali manželovi rodiče a přijížděli jen na zimu, jsem za to byla pravidelně kárána. Bydlíme v prvním patře a vchod máme zezadu.
Tak, a teď mě někdo zabije. Kde mám svého 50ti kilového psa? Aha, je pod postelí a tiše kňučí. Vyšla jsem na chodbu, naproti máme půdu. Kravál se ozýval přímo tam. Vzala jsem kuchyňský nůž a tiše otevírala dveře. Z druhé strany je někdo zprudka otevřel a já ho hodlala zapíchnout. Stál tam můj tchán: Peťko, my jsme teď přijeli na návštěvu a babi mě poslala vyčistit komín, kotel špatně táhne. Ale jsi holka šikovná, ubránila by ses. No, jdu spát, už jsou dvě hodiny, tak neponocuj. Málem mě kleplo. Jak já miluji příbuzné.

Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Indicie k detektivní soutěži Kdo unesl dítě...

  • Ta, co bydlí u lesa, nenakupuje v obchodě PRIM.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

  • Máte ráda detektivky?
  • Raději je čtete, nebo se na ně díváte na obrazovce či plátně?
  • Jaký typ detektivek máte nejraději?
  • Byla byste dobrý detektiv? Tedy umíte dopředu odhalit pachatele?

V detektivním tématu dne můžete získat hned několik cen. Stačí napsat příspěvek, zaslat ho na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a dodržet podmínku,.že příspěvek musí být alespoň tak dlouhý jako tento odstavec a nesmí přijít později než v 15.30 hodin 29. 2. 2012 a zařadíte se do slosování o následující krásné knižní ceny: ve hře jsou 2 detektivní balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama