Všechno se může jednou hodit a vyhodit to by byla věčná škoda. Tímto moudrem se řídí Jarčin manžel Miroslav (56) odjakživa. Schovával si úplně všechno. Šatna byla plná jeho starého, dávno nenošeného oblečení a bot, dílna přetékala často nepotřebnými součástkami a nefunkčními spotřebiči, pracovna se plnila nejrůznějšími letáčky a starými časopisy a i ve spíži skladoval leccos, včetně nejrůznějších sklenic a kelímků od potravin.

64ad2f35b74d7obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Nevěděla jsem už kudy kam. Tolikrát si vyslechl moje prosby i výhrůžky, ať to zredukuje! Slíbil, ale tím to haslo. Bylo mi jasné, že on sám se k ničemu mít nebude. Byl dokonce schopný něco v jeho očích užitečného vytáhnout z naší popelnice, když jsem to vyhodila,“ kroutí hlavou Jarka, která z nepořádku doma už šílela. Když se jí proto nedávno naskytla příležitost, okamžitě jí využila.

Miroslav odjel na prodloužený víkend s kamarády rybařit. A tak hned na pátek pozvala syna s vozíkem za auto, aby jí pomohl s debordelizací, jak akci nazvala. Hned po manželově odjezdu se společně pustili do práce. „Nechtěla jsem mu vyhodit všechno. Jen věci, které už dávno nepoužíval. Ani podle mě nevěděl, že je má. Byla toho nakonec pořádná kupa. A stejně to v bytě skoro nebylo znát. Já ale měla i tak hned lepší pocit, bylo doma hned dýchatelněji,“ radovala se Jarka, a to hned dvojnásobně. Její muž si po příjezdu ničeho nevšiml. Alespoň první týden. Jenže pak za ní jednoho večera doslova přiběhl, celý rozčílený. Ptal se po své staré kožené bundě.

„Samozřejmě to byla ta, kterou jsem vyhodila s ostatním bordelem. Vždyť byla strašně ošuntělá. A stejně ji dávno ani neoblékl. Nosil je ještě na vysoké škole!“ omlouvá své jednání Jarka s tím, že se nejdřív snažila mlžit. Když ale prohledali šatnu, aniž by dotyčnou bundu objevili, přiznala, že ji možná vyhodila.

„Mirek zavrávoral a šel se dolů napít. Dal si i dva panáky a pak mi řekl, co ještě nikdy – krávo pitomá! popisuje Jarka, jak situace gradovala. Nejdřív se do manžela pustila, co si to dovoluje, jenže za pár okamžiků mu musela dát zapravdu. Spolu se starým křivákem totiž vyhodila i sto padesát tisícikorun, které si do něj Miroslav léta tajně ukládal.

„Nejradši bych si nafackovala. Ale i jemu! To mi o tom nemohl říct? Proč to dělal tajně? Copak si někdo ještě dneska takhle ukládá peníze? Nebyla to jen moje chyba. On se mnou ale stejně už tři týdny skoro nemluví,“ trápí se Jarka.

Zdroj informací: respondentka Jarka

Čtěte také:

Reklama