Kromě výborného jídla se tu můžete těšit na prameny nejdelší polské řeky Visly, horské túry na Beskydské vrcholy Beraní Hora, Stožek nebo Čantoryja nebo skokanské můstky Adama Malysze.

Loňské léto bylo tropické a ani letošní předpovědi nevěští výraznou změnu. Nechce se vám trmácet na dovolenou autem přes celou Evropu a Česko už máte proježděné? Vypravili jsme se k severním sousedům do Polska a navštívili Slezské Beskydy. Tohle jsou 4 místa, které byste si neměli nechat ujít.

1. Prameny Visly
Na západním svahu Beraní hory pramení nejdelší polská řeka Visla. Prameny Bílé a Černé Viselky odtud stékají až do ústí potoku Malinka, kde spolu vytváří hlavní proud. Oblast kolem Beraní hory je přírodní rezervací s nádherným lesem. Na vrcholu Beraní hory můžete vylézt na 12 metrů vysokou rozhlednu a kochat se panoramaty Slezských Beskyd. Vstupné na rozhlednu je zdarma.

2. Vodopády Rodla
Kaskáda 25 přírodních vodopádů a říčních jezů na Bílé Viselce ve Visle Czarne. Voda padá až z výšky 5 metrů. Jedná se o nejvyšší vodopády Slezských Beskyd.

3. Skály a jeskyně

Na Hřibové skály v oblasti Kiczor narazíte, pokud půjdete po červené značce z Kiczory na Velký Stožec. Dorkwa skála se nachází na horském hřebeni mezi Vislou a Jistebnou poblíž silnice na Stecowku.Pod zem se naopak podíváte v jeskyni Malinowka. 230 metrů dlouhá a 22 metrů hluboká jeskyně leží na západním svahu pod hřebenem Malinowa.

4. Můstek Adama Malysze
Na velkém skokanském můstku K120 se konají nejdůležitější světové závody ve skocích na lyžích. Na počest mistra skokanů byl roce 2008 pojmenován po polské hvězdě Adamu Malyszovi. V létě si můžete za 10 zlotých vyjet nahoru sedačkovou lanovkou, podívat se na rozjezdovou dráhu nebo si dát kávu s výhledem na můstek.

Reklama