Je to tak, naučila jsem se po vzoru své tchyně zatajovat manželovi vše, co si koupím pro svou potřebu a potěšení. Ať už jde o boty, kosmetiku či oblečení,“ začíná své vyprávění sympatická žena, která jedním dechem dodává, že je jí to velmi nepříjemné, ale nevidí jinou možnost.

5e676a0ecfde2obrazek.png
Zdroj: Shutterstock

Na vlastní oči se totiž přesvědčila, že s upřímností se fakt v rodině, kam se přivdala, nikam nedojde. Ba naopak. Když ve své naivitě a po vzoru svých rodičů řekla svému partnerovi, že si koupila nové boty, byl prý oheň na střeše.

Připadala jsem si jako malá holka, která byla za školou,“ kroutí hlavou, protože tu partnerovu reakci nemohla pochopit. „Nedokázal přijmout, že jsem si jen tak koupila boty a byl protivný celý večer. Přitom o nic nešlo. Nejsme na tom finančně špatně. Oba vyděláváme, nijak zvlášť opravdu neutrácím, jen si prostě chci občas koupit něco pěkného na sebe,“ vysvětluje žena, která donedávna žila v domnění, že je v pořádku svému partnerovi vše říkat. Aspoň tak to fungovalo vždy u nich doma. „Nevzpomínám si, že by táta mamce někdy vyčetl nějaké nákupy. Věděl, že je to rozumná ženská a že zná svou míru. A já jsem doufám po ní,“ vzdychne si a pak se hořce zasměje.

Korunu tomu totiž nasadila její tchyně: „Na nějaké rodinné slavnosti se trochu picla, vzala si mě stranou a mezi námi ženami mi sdělila, že s jejím synem to musím dělat stejně jako ona to dělá už přes třicet let se svým mužem. Prý mu zkrátka musím tajit, co si kupuji." Dle jejích slov jsou chlapi příliš pohodlní na to, aby sledovali, zda má žena nové boty, či nikoliv. „I kdybys jich měla deset za rok, nevšimnou si toho, poučovala mě se sklenkou vína v ruce,“ vzpomíná Viktorie a dodává, že to tedy zkusila. A fungovalo to. Od té chvíle si kupuje věci, jak potřebuje, a její muž žije ve sladké nevědomosti. Opravdu si nevšimne vůbec ničeho. A je klid. Jen to svědomí, to ji trápí. 

Přečtěte si také: 

Reklama