Denním líčením rozumí každá žena něco trošku jiného, záleží nejen na jejím typu, věku, vkusu a mentalitě, ale také na zaměstnání, které vykonává. Zde může správně volený styl líčení dokonce pomoci nejen úspěchu na konkurzu, ale také vztahu s podřízenými či nadřízenými. Jinak se ráno nalíčí byznysmenka, lékařka, jinak barmanka či tanečnice.

Bussines líčení

(managerka, sekretářka, realitní či pojišťovací makléřka, recepční). Záměrem je vypadat důvěryhodně, seriózně, velmi upraveně, luxusně, ale současně nenápadně a přirozeně. Rozhodně nevynecháme žádný z níže uvedených postupů, jen se řídíme heslem „méně je více“ v sytosti barev, síle linek či vrstev řasenky.

denní líčení

Obočí

denní líčeníDnes panuje rozumná móda naprosto přirozené síly i délky obočí, přesto radím přebytečné chloupky vždy vytrhávat - vypadá to upraveněji. Před léty přišla spousta žen o obočí díky módě 80. let, kdy se nosila jen tenká čárka ve stylu let dvacátých. Bohužel po čtyřicítce růst chloupků v obočí slábne a řídne o to víc, čím naopak bují jejich růst okolo rtů a na bradě. Pokud obočí chybí, nebo je příliš světlé k barvě vlasů, doporučuju dokreslit buď tužkou na obočí, nebo štětečkem (osvědčil se mi krátký tvrdší na rtěnku) namočeným opatrně ve světle hnědém či šedém stínu, případně ještě zafixovat gelem. Gel lze vyrobit i doma: stačí pečlivě vymýt již vyschlou řasenku a naplnit gelem na vlasy.
Optimální tvar je dán klasickým „véčkem“.

Oči:

Máme-li málo času a rozhodujeme se, zda nalíčit stíny, linky nebo řasy, rozhodně zvolíme to poslední. Bez řasenky vypadají zpravidla linky i stíny podivně (opět pokud nejsme zcela dokonalé tmavé typy a příroda nás neobdařila extrémně hustými a dlouhými tmavými řasami - v tom případě stačí opravdu jen stíny).

Stíny

Na nanášení stínů můžeme použít štěteček nebo pěnový aplikátor. Základní stín je rozjasňující, hodí se pro všechny typy žen i očí. Uděláme „důlek“ okolo vnitřního koutku a stejný stín naneseme pod obočí. Doporučuji bílý nebo krémový stín (já používám zásadně lesklý, ale pro přirozený vzhled můžeme použít i matný).

denní líčení

Další stín nazýváme středním: naneseme jej na pohyblivé (mrkací) horní oční víčko a současně pod dolní řasy. Barvu zvolíme k barvě duhovky tak, že s ní tvoří kontrast. Tedy k modrým očím zásadně NE stín modrý. Nejpřirozeněji působí tóny béžové a broskvové - ty se hodí pro každou ženu.

denní líčení

Poslední stín, zvýrazňující, by měl být nejtmavší - naneseme dle tvaru oka a očního okolí.

denní líčeníOči malé:

„tzv. zapadlé“ s úzkými víčky se snažíme zvětšit nanesením stínu do vnějšího koutku oka a na nepohyblivé oční víčko (pohyblivé necháváme co nejsvětlejší). Buď kreslíme tvar „nike“ do vnějšího koutku oka, nebo „trojzubec“: do oblouku mezi pohyblivé a nepohyblivé víčko (směrem k nosu do ztracena), dále asi do 1/3 oka nad horní a pod dolní řasy.

Oči velké

Pokud nechceme již dost velké oči ještě více zvětšit, nanášíme zvýrazňující stín blíže k oku a neprotahujeme do stran, naopak pohyblivé víčko více ztmavíme.

Linky

denní líčeníLinky v denním líčení mají za úkol vytvořit optický dojem hustších řas u kořínků, neměly by být na první pohled postřehnutelné. Kreslíme konturovací tužkou na oči do kořínků řas - stačí do poloviny nebo 2/3 oka z vnější části. Pokud mám oči malé, protáhneme ji u vnějšího koutku směrem nahoru (pozor na „spadlé“ oči). Barvu volíme v barvě duhovky - modrým očím sluší šedomodrá, zeleným a hnědým hnědá nebo šedozelená. Vyhneme se černé tužce, pokud nejsme zrovna černošky, exotický typ nebo „Sněhurka pod třicet“. Linku rozmažeme štětečkem nebo aplikátorem od posledního nejtmavšího stínu, aby nebyly kontury vidět. Líčení tekutými očními linkami na den nedoporučuju, max. mladým ženám ve stylu 60. let, o kterém si budeme povídat v díle o speciálním líčení.

Řasenka

denní líčeníČerná řasenka vypadá dobře na všech ženách, na den líčíme jen 1 až max. 2 vrstvy. Hnědou nebo šedou použijeme, chceme-li vytvořit zvláště jemný a nenápadný vzhled, modré se rozhodně vyhněme.

Postup nanesení řasenky:
Nejdříve se podíváme dolů a líčíme dolní řasy. Kreslíme na špičky řas písmeno „z“, dále už jen špičkou řasenky. Horní řasy líčíme tak, že se podíváme nahoru, opět napíšeme nejprve „z“ přes špičky řas, poté nalíčíme horní část řas a nakonec spodní část od kořínků vytáčíme tlakem proti řasám ke špičkám.

denní líčení

Příště: Líčení rtů a tváří

Čtěte také:

Tajemství vizážistiky: Podklad

Reklama