5b9fa32270e6aobrazek.pngFoto: Kari Traa

  • Pevná

Pevnost je obzvlášť důležitým parametrem při výběru sportovní podprsenky. Materiály, z nichž se podprsenky na sport vyrábějí, jsou zároveň pružné i prodyšné, takže se nemusíte bát, že se v podprsence budete cítit příliš stažená. Vybírat můžete z podprsenek s tvarovanými košíčky, které ňadra pevně drží na místě a hodí se pro namáhavější aktivity s prudšími pohyby, třeba běh, nebo můžete zvolit variantu bez košíčků, která prsa těsně přimkne k tělu. Obecně platí, že čím větší poprsí je, tím pevněji by během pohybu mělo být staženo.

  • 5b9fa41753fc1obrazek.png
    Z kolekce: Adidas.cz
  • Pohodlná

Jestli váháte, zda si sportovní podprsenku vůbec pořizovat, když si čas na sport najdete třeba jen jednou týdně, tak odpovídáme ano! Pamatujte, že pokud prsům v pohybu neposkytnete adekvátní oporu, jejich poklesu do budoucna už nijak nezabráníte. Kvalitní sportovní podprsenky dokážou při prudkém cvičení snížit pohyb prsou až o polovinu, takže dámy, moc se nerozmýšlejte.

5b9fa508510b7obrazek.pngZ kolekce: Kari Traa

  • Dobře padnoucí

To znamená, že se vám prsa neposunou ani nevypadnou při žádném, ani velmi prudkém pohybu. Nestyďte se a klidně si při zkoušení v kabince zaskákejte na místě, předkloňte se nebo si udělejte pár cviků, na které jste zvyklí. Tak poznáte nejlépe, zda podprsenka poskytuje skutečně pevnou oporu a zda zůstává za všech okolností na svém místě. Důležité také je vybrat správnou velikost. „Zlatým pravidlem při výběru jakékoli podprsenky je, že košíček by měl obepínat celé prso, nikde by nemělo být utlačeno ani přetékat, a podprsenka by vám měla tak akorát sedět, když si vložíte dva prsty pod její ramínka. Tak
nasimulujete velikostní výkyv, ke kterému dochází během pohybu,” vysvětluje Žaneta Fidrantová, zástupce značky Kari Traa. 

5b9fa8860cff7obrazek.png
5b9fa8af52167obrazek.pngZ kolekce: Tchibo.cz

  • Kvalitní

Opravdu kvalitní sportovní podprsenky nejsou úplně levnou záležitostí, nicméně vyšší investice do jednouho či dvou extra kvalitních kousků se vám několikanásobně vrátí. A vězte, že největší radost z toho budou mít vaše prsa, nejenže zůstanou na místě, bez odřenin a otlaků, ale také budou pevnější až do vyššího věku. Aby vám podprsenka dlouho vydržela, je potřeba se o ni starat. Můžete ji prát buď na nižší teplotu v pračce nebo ručně ve studené vodě. Vyhněte se avivážím, bělidlům a sušičce. Průměrná životnost sportovních podprsenek se udává v rozmezí 9–15 měsíců, dle intenzity nošení a materiálu, nebo také 30–40 vyprání.

5b9fa96e10c52obrazek.png
Z kolekce: Tchibo.cz

Reklama