V dnešním přetechnizovaném světě hladáme v každodenním uspěchaném životě stále častěji příjemné chvíle, kdy si můžeme odpočinout se svými blízkými a být sami sebou. Tyto momenty opravdového štěstí rádi umocňujeme vynikajícím jídlem.

 

Kvalitní zmrzlina se stala nedílnou součástí jídelníčku mnoha labužníků, kteří dokáží ocenit vynikající, bohatou chuť a vyváženou recepturu. Praví gurmáni dnes již vědí, že zmrzlina není pouze osvěžením v horkém dni, ale skutečným jídlem s prospěšnými nutričními hodnotami.

 

 

Zmrzlina Carte d´Or je pochoutkou, která splňuje požadavky i těch nejnáročnějších labužníků. Její tajemství je ukryté v pečlivě vybraných ingrediencích. Ať jste milovníky jogurtu, čokolády, ovoce nebo ořechů, Carte d’Or uspokojí nejen vaše chuťové buňky, ale i ostatní smysly svým atraktivním vzhledem, jemnou konzistencí a plnou vůní.

 

A čím ještě je zmrzlina Carte d´Or unikátní? Tím, že je vyrobena s láskou a vášní tak, aby nám ještě více zpříjemnila hezké chvíle, které trávíme se svými blízkými.

 

NOVINKA GREEK YOGHURT & HONEY

Novinkou v portfoliu Carte d’Or je varianta Greek Yoghurt & Honey - Řecký jogurt & med - jemná zmrzlina z opravdového řeckého jogurtu, protkaná lahodným krémem z medu vyrobeného v řeckém stylu a bohatě posypaná praženými mandlemi.

Takto dokonale připravený, tradiční řecký dezert Vás vynese až na Olymp.

 

Díky řecké inspiraci a kvalitnímu složení je Carte d’Or Greek Yoghurt & Honey nezapomenutelným gurmánským zážitkem, který nás přenese daleko na řecké pláže a vyvolá v nás vzpomínky na krásně prožitou dovolenou.

 

Tajemství ingrediencí

 

Řecký jogurt je vyráběn z řeckého mléka a smetany, které jsou pasterizovány a ochlazeny před přidáním živých kultur. Potom je jogurt dán na pět až šest hodin do inkubátoru při 40°C a následně přeceděn, ochlazen, dán do nádob a připraven na konzumaci. Díky své přípravě má řecký jogurt 10 % tuku a jeho hutnost a jemnost nahradí i smetanu v různých pokrmech. Také se dá i ohřívat, aniž by změnil svou konzistenci.

Řecký jogurt je základem mnoha úžasných typicky řeckých pokrmů, například slavného salátu tzatziki. Také smažený lilek s česnekem  a řeckým jogurtem je úžasná a zdravá pochoutka všech gurmánů. Mnoho krémů do dortíků je připraveno z této skvělé ingredience, a i když je úplně nejlepší servírovaný jen tak s medem.

Řecký med

Med je jednou z potravin s nejdelší mytologickou tradicí na světě. Zvláště pak v Řecku mu připisují speciální význam – byla to potrava bohů na Olympu, neboli ambrosie. Je zdravý, přírodní a velmi prospěšný lidskému tělu... Med má své neodmyslitelné místo v jídelníčku všech národů.

Řecký med je všeobecně považován za velmi unikátní a jeho kvalita je světoznámá. Připisuje se zejména dlouhému slunečnému období a prudkým změnám místního terénu... Díky těmto příznivým podmínkám se může zrodit úžasný řecký med, který je vyroben z pylu květů mnoha rostlin, bylinek a stromů, a následně dotvořen přírodou samotnou.

 

Jak jste na tom se zmrzlinou vy? Jakou máte oblíbenou? Napište nám o tom!

 

Chcete vyhrát pěkné misky od společnosti Algida? Pak soutěžte ZDE.