Je to pár let zpátky, sestra měla tři kluky a vymodlenou holčičku (vydala za všechny kluky dohromady). Jak šel čas a děti rostly, přibývalo situací, kdy byly na zabití.

Jedna historka mluví za vše:
Všichni - sestra se švagrem, čtyři děti a pes bydleli v bytě 2+1 a vesele po sobě šlapali. Každý se snažil urvat aspoň kousíček místečka pro svoje pohodlí a koníčky. Druhorozený Honza zvaný Honas měl plný balkon truhlíků a v nich sehnané sazeničky rostlinek. Když nebyl doma, máma mu je pečlivě zalévala a otrhávala zvadlé lístky.

Až šel kolem soused a povídá: Copak z toho budete dělat, až to vyroste? A sestra nechápavě odpověděla, že až to pokvete, tak rostlinky usuší a budou sloužit celou zimu.
Soused zalapal po dechu a nevěřícně se zeptal: Ženská, víte vy, co to zaléváte?"
No co by? Náš Honas si donesl kytičky takové nějaké přichcíplé, tak se mu o ně starám, co je se školou pryč. Už se zmátořily. Ten bude koukat, až dorazí domů."
Sousedovi se orosilo čelo, zrudnul ve tváři, a potom sestře řekl, že týden zalévá marihuanu. Ale máte pravdu, jde dobře," smál se.

Sestra okamžitě rostlinky vyházela ke kontejneru a očekávala Honasův příjezd. Ten rostlinky oplakával, ale jen do doby, kdy mu sourozenci sdělili tajemství. Kytičky od kontejneru sebrali a schovali do peřiňáku. Aniž by něco sestra tušila, peřiňák sloužil jako bezva zahradnictví. Na celý podfuk přišla, až když si dcera přivedla kamarády, a chtěli hrát na schovku. Malá přiběhla za mámou a žalovala na bráchy, že do peřiňáku nacpali nějakou trávu, a ona se teď nemá kam schovat.

O sestru se pokoušel infarkt, když tu džungli viděla. Tenkrát se konal nejen hromadný nářez, ale také likvidace nalezené flóry. A to byl konec jednoho letitého peřiňáku. Schovávalo se v něm několik generací a dnešní puberťáci přišli na to, že rozhodně nemusí sloužit jenom peřinám nebo hře na schovku.

Pro pobavení zaslala kominice.


Děkujeme za pěkný příběh (to nám maminka kytičky nevyházela - prý že se alespoň o něco staráme :)) a autorce posíláme malý dáreček - Gyntimu Probiotic :).