profimedia-0588092908.jpg

Foto: Profimedia

Australská topmodelka Miranda Kerr v nedávném rozhovoru promluvila o tom, jak se musela naučit mít ráda sama sebe. Věří v sílu pozitivního myšlení a nikdy si nedělá starosti s některými nedostatky. „Růže totiž nikdy nemůže být slunečnicí, a slunečnice zase nikdy nemůže být růží,“ říká.
 
Pokud chce být podle ní člověk v životě spokojený a šťastný, musí začít u sebe a být spokojen sám se sebou. „Dnes vnímám krásu jinak. Jako celek. A právě holistický přístup je podle mého názoru, v tomto směru nejlepší cestou,“ říká Miranda dle slovenského serveru Feminity.

mrr.jpg

Foto: Profimedia

Svůj den Miranda začíná tím, že po probuzení na lačno vypije sklenici čerstvého organického celerového džusu. Tělu tím dodá energii a probere ho. Zároveň je tato kůra skvělá na pročištění organismu a pro zářivou pokožku. „Jsem tomu roky věrná a mám s tím jen ty nejlepší zkušenosti,“ říká. „Nedávno jsem zkoušela i teplou vodu s jablečným octem. Aktivuje trávicí šťávy. Je to skvělý způsob, jak pročistit organismus. Lépe pak tráví,“ prozradila pro The Cut. V minulosti prý zase pila po ránu teplou vodu s citronem.
 
Ačkoliv je Miranda neustále v jednom kole, snaží se pro sebe každý den vynahradit alespoň hodinu času, kdy se věnuje józe, meditaci nebo běhání. Během těchto aktivit se snaží nemyslet na nic jiného. Jen se uvolnit a vyprázdnit mysl. Díky tomu si dokáže udržet vnitřní balanc. „Pustila jsem se do kundalini jógy (jogínská tradice kombinující meditaci, mantru, fyzické cvičení a dýchací techniky, pozn. redakce). Pomáhá nervovému systému, dodává energii a otevírá čakry ve vašem těle,“ vysvětluje.

mir.jpg

Foto: Profimedia

Modelka se snaží jíst zdravě a vyváženě, ale s mírou. „Snažím se jíst na 80 % zdravě a na 20 % shovívavě,“ říká. „Je pro mne nesmírně důležité nebýt na sebe příliš přísná. Jím podle toho, abych se cítila dobře,“ dodává. Mezi pokrmy, kterými často zhřeší, jsou například burgery. Její manžel prý dělá výborné.

Miranda také prozradila, že pro ni bylo důležité změnit způsob myšlení. „Můžu si říct, hm, dneska prší. Ale můžu si také říct, že jsem vděčná za déšť, protože dodává speciální atmosféru,“ říká. „Naučila jsem se růst a vyvíjet se. Způsob, jakým se díváme na věci, může změnit naše myšlení a pohodu,“ vysvětluje modelka.

miranda.jpg

Foto: Profimedia

Důležitý je pro Mirandu i každodenní pečující rituál, kdy se večer po celém dni odlíčí, použije sérum, olej a pleťovou mlhu. Podle ní je hydratace důležitá zvenku i zevnitř. Před spaním pije čaj z meduňky, který krásně zklidní tělo i mysl. Do difuzéru nakape pár kapek esenciálního oleje a chvíli medituje.

Známá modelka také nedá dopustit na masáž obličeje kamenem Gua Sha, který je teď velmi populární. Podle svých slov si každé ráno dopřává pětiminutovou masáž obličeje. Ta stimuluje cirkulaci krve a nastartuje lymfu.

profimedia-0514139110.jpgFoto: Profimedia

Zdroj: The Cut, Insider, Feminity

Reklama