Korejské ženy před sebou mají každý den docela dost práce. Minimálně co se pleti týče. Řada z nich totiž večer praktikuje desetikrokový rituál. I když některé kroky, jako je třeba peeling, nedělají úplně každý den.

1. Odlíčení a čištění
Během dne se na pleť postupně nalepují nečistoty z okolí. Když se k tomu navíc přidají zbytky make-upu, vytvoří se na obličeji k večeru nepěkná směska. Ta ucpává póry a vede k tvorbě pupínků. Odlíčení a vyčištění pleti je tedy základ. Korejky k tomu používají hydrofilní olej. Jedna jeho část na sebe naváže nečistoty a po smíchání s vodou vznikne emulze, která je z obličeje odstraní. Korejky si navíc obličej při odličování jemně masírují prsty, aby se dobře prokrvil.

image.jpg

Např: Hydrofilní neutrální olej Nobilis Tilia

2. Dočištění
Jedno čištění je pro korejské ženy málo, a tak pleť ještě dočišťují čisticí pěnou nebo gelem. Tento produkt pleť navíc zmatní.

5e42b54e82a1bimage.jpg

Např: Alcina N°1 čisticí pěna

3. Peeling
Třetí krok je právě tím, který nemusíte a ani byste neměla dělat každý den. Jde o peeling. Ten je vhodné do rutiny zařazovat jednou až dvakrát týdně. Ženy s citlivější pletí i méně často. Peeling odstraní odumřelé zbytky kůže a pleť vyhladí. Je lepší si vybírat produkty, v nichž jsou peelingové částečky menší a jemnější, abyste se vyhnula podráždění.

peeling.jpg

Např: Obnovující peeling NovAge Oriflame

4. Tonikum
Další na řadě je tonikum nebo také toner, který vyrovná přirozené pH pleti, má také schopnost uzamknout v pokožce vodu a udržovat ji hydratovanou. Stahuje póry, změkčuje pokožku a připravuje ji na nanesení dalších produktů.

Ultra-Facial-Toner-3605975099683-2.5fl.oz.jpg

Např: Ultra Facial Toner Kiehl’s

5. Esence
Esence se považuje za hybrid mezi tonikem a sérem. Dodá pleti extra dávku hydratace a obnovuje buňky. Korejky ji nanášejí jemným vklepáváním a vmasírováním do obličeje.  

5e42b8760db25image.jpg

Např: Lumene Rozjasňující pleťová esence s vitamínem C a kyselinou hyaluronovou Light (mall.cz)

6. Ampule
Už jsme za půlkou. Hurá. Korejským ženám už se možná zavírají oči, ale sirky na víčka to jistí. Pleťové ampule provádějí pokožce rychlou službu. Některé dodají vitaminy a jiné zase slibují stimulaci tvorby kolagenu. Jsou zaměřené na různé problémy a většinou jde o sedmidenní kůry.

ampule.jpg

Např: Rozjasňující pleťové ampulky s vitaminem C Avon

7. Sérum
A máme tu sedmičku. Sérum je koncentrovanější než esence. Zmírňuje pigmentové skvrny, vyživuje a bojuje proti vzniku vrásek. Podporuje totiž tvorbu kolagenu.

serum.jpg

Např: Hraběnčino sérum pro vyhlazení a vypnutí pleti Havlíkova přírodní apotéka

8. Maska
Příjemný rituál, který ostatní ženy opomíjejí, ale Korejky na něj myslí dvakrát týdně, to je aplikace pleťové masky. Milují zejména ty plátýnkové, jejichž použití je velmi snadné a pohodlné. Na obličeji ji nechte asi dvacet minut.

maska.jpg

Např: Holika Holika Pure Essence Avocado (notino.cz)

9. Oční krém
Zvláštní pozornost vyžaduje oční okolí. Pleť kolem je velmi jemná, takže si dejte pozor, abyste ji zbytečně nevytahovala. Krém zapracujte opravdu jen jemným poklepáním. Dejte ho pod očima a pod obočí. Aplikace přímo na horní víčko nemá moc smysl, protože pokožka ho tam nevstřebá.

5e42ba638e95dimage.jpg

Např: Oční krém Ziaja Eye Creams & Gels

10. Noční krém
Tadááá. Volejte sláva a tři dny se radujte. Venku už začalo pomalu svítat a pečující rituál Korejek je konečně na konci. Finišují ho jak jinak než nočním krémem. Obzvláště v oblibě pak mají ty na bázi gelu.

lush.jpg

Např: Pleťový krém Šťastná harmonie Lush

Čtěte také: