Planet Zen, přední pražské wellness studio specializované na autentické asijské procedury, představuje tým ajurvédických expertů ze samotné kolébky ajurvédy, indické Keraly.

Planet Zen

Nyní je možné v Planet Zen vyzkoušet umění mistrů této 5000 let staré indické medicíny těla a mysli. Ajurvéda, která je často nazývána „matkou všech léčebných systémů“, je v Planet Zen praktikována týmem expertů pod vedením pana Jamese Rockyho, který pochází z jihoindické Keraly. James Rocky stejně jako ostatní terapeuti čtyřčlenného týmu převzali své umění především od svých rodin a mistrů a jsou držiteli certifikace ve svém oboru.

Klienti mohou v Planet Zen vyzkoušet speciální programy se zaměřením na imunizaci, očistu či omlazení organizmu.

Součástí programu je konzultace a tzv. „pulzová diagnóza“ (vedená panem Jamesem Rockym), snídaňový rituál individuálně sestavený a respektující přirozenou energii klientů, jóga & meditace a samozřejmě individuálně sestavený plán léčebných terapií a masáží. Na závěr klienti obdrží individuálně sestavený program s doporučením optimálního stravovacího a denního životního režimu.

„Přenesení našeho umění za hranice kolébky ajurvédy, Keraly, je pro nás součástí životního poslání a jsem rád, že i v Praze můžeme pomoci k životu v harmonii,“ řekl James Rocky, hlavní expert ajurvédického týmu Planet Zen.

Ajurvéda

Ajurvéda je 5000 let stará indická medicína těla a mysli. Jedná se o nejstarší zachovalý léčebný systém na světě skládající se z jednotlivých unikátních systémů výživy, cvičení, bylinné terapie, relaxace, meditace, pročišťování organizmu, aromaterapie a masáží.

Světová zdravotnická organizace (WHO) uznává ajurvédskou medicínu jako účinný medicínský systém.

Hlavním principem ajurvédy je život v souladu s vlastní konstitucí a přírodními zákony. Ajurvéda je holistickou vědou, zabývá se celým člověkem. Nezaměřuje se na potlačování příznaků, ale hledá a léčí příčinu nemocí. Směřuje k zachování rovnováhy energie v těle, jež je nejdůležitější podmínkou zdraví. Ajurvéda se podrobně zabývá nejen léčbou, ale i prevencí nemocí a dlouhověkostí. Podle konstituce, vnějších a klimatických podmínek doporučuje individuálně založenou stravu, celkovou životosprávu, bylinné přípravky, procedury, jógu atd. Uznávání individuálních odlišností a individuální přístup k léčbě patří k unikátním rysům ajurvédské medicíny. Podle ajurvédy má každý člověk svůj jedinečný energetický vzorec – individuální kombinaci fyzických, mentálních a emočních charakteristik, které tvoří jeho konstituci. Tato konstituce je nám dána částečně již při početí a zůstává nezměněna po celý život. Působení vnějších či vnitřních faktorů, jako je např. způsob stravy, roční období, fyzické trauma, rodinný a pracovní vztah, emociální stavy, může narušovat naši přirozenou rovnováhu a odchylovat nás od naší přirozené konstituce. Pokud u nás přetrvává působení této nerovnováhy delší dobu, vzniká nemoc. Když poznáme a odhalíme původ tohoto nerovnovážného stavu, můžeme tak obnovit naše zdraví.

Ajurvéda nestojí proti západní medicíně a lze je vzájemně kombinovat (např. vyšetření, užívání současně bylinných ajurvédských přípravků a chemických léků). U chronických stavů však dosahuje ajurvéda výborných výsledků tam, kde klasická medicína není úspěšná. Ajurvéda je individuální (léčba se stanoví na základě určení typu dané osoby a jejího stavu), zaměřuje se na odstranění příčiny, nikoliv na potlačení příznaků, a v léčbě se používají jen přírodní prostředky bez nežádoucích účinků.

Planet Zen

Planet Zen je luxusní wellness studio specializované na autentické asijské masáže a procedury. Své služby poskytuje již od roku 2006 a patří mezi přední wellness studia u nás. Planet Zen poskytuje relaxační, ozdravné a omlazující procedury prostřednictvím týmu certifikovaných terapeutů z Thajska, Bali, Jávy, Srí Lanky a Indie.

Služby Planet Zen je možné vyzkoušet v Praze (3 provozovny) .Více na www.planetzen.cz.