Muzikálové drama Daniela Landy Tajemství, které od března loňského roku uvádí pražské Divadlo Kalich, přivítalo ve čtvrtek 26. ledna 2006 svého 100 000. diváka. Stala se jím mladá recepční ze Všetat Kateřina Svobodová. Jubilejní divačka si přímo z jeviště odnesla poukaz na zájezd od CK Čedok, dárky od společnosti Poděbradka a suvenýry z muzikálu Tajemství. 

Dosažení magické divácké hranice není jediným úspěchem Landova Tajemství v poslední době. Na sklonku loňského roku bylo album s písněmi z muzikálu oceněno za prodej Zlatou deskou.

Samotné slavnostní představení se neobešlo bez komplikací, což se naštěstí ve výsledku nepodepsalo na jeho výtečné atmosféře. Abnormální mrazy totiž způsobily kalamitu na cestě mezi Hradcem Králové a Prahou, po které cestoval představitel hlavní mužské role Ivan Vodochodský. A tak místo toho, aby byl Ivan v sedm večer připraven v kostýmu v zákulisí, byl několik kilometrů před Prahou. "Nikomu v této republice nebylo v tu chvíli větší vedro než mně," komentoval perné chvilky Ivan až po nakonec šťastně odehraném představení, kdy už o celé šlamastice mohl s ulehčením vtipkovat.

Lehko ovšem nebylo ani Michaele Kuklové a Filipu Blažkovi na jevišti, kteří měli za úkol vyhlásit jubilejního diváka. Jak se ukázalo, až v této chvíli viděli poprvé v životě vstupenku do Divadla Kalich na vlastní oči, a tak jim dalo chvíli práci zorientovat se, jaké číslo na vstupence je číslem řady a jaké číslem sedadla.

Konečně dotřetice si užila své i výherkyně Kateřina Svobodová. Nikdo doma jí totiž nevěřil, že skutečně vyhrála, protože nikdy předtím se nikomu z jejího okolí nic podobného nepoštěstilo. Pomohly až fotografie zaslané z divadla, které Kateřině daly za pravdu.

Nakonec tedy vše dobře dopadlo a závěrečné ovace po představení nebraly konce.

V muzikálu Tajemství hrají například také Lucie Vondráčková, Zuzana Norisová, Martin Dejdar, Jiří Langmajer, Linda Finková, Richard Tesařík, Lucia Šoralová, Jan Dolanský a řada dalších.

Můžete s námi právě ZDE soutěžit o vstupenky.

Reklama