Máte rádi tajemno? Já tedy rozhodně. Už si svůj život bez této roviny neumím představit. Krom jiného mám ráda horoskopy všeho druhu. Dozvědět se o sobě víc je pro mě téměř životní výzva :-). Dalším zajímavým spojením vedoucím k sebepochopení, který vám na stránkách Ženy-in nabízíme, je seznámení s Egyptským horoskopem.

Egyptská kultura ve mně odjakživa budila prazvláštní směsici obdivu, respektu a lehké hrůzy. Jejich božstvo je tak jiné než všechno ostatní, pro mé vnímání světa až děsivé, trochu jako tibetské či indické božské Ikony. 

Egypt má pro své obdivovatele přímo magické kouzlo. Po celá staletí inspiruje malíře, spisovatele, architekty, filmové tvůrce, módní návrháře a další tvůrčí osoby. Až do současnosti přetrvává fascinace vysokou úrovní egyptské civilizace, a jsem přesvědčená, že ze všech moudrostí starého Egypta smíme obdivovat jen pouhý zlomek, zbytek je našemu vědomí důmyslně skryt. Podle egyptologů je pravdou, že hloubka poznání v této kultuře je přinejmenším pozoruhodná :-).

Egypt

Egyptský horoskop, tedy jeho vznik, je, podobně jako další horoskopy, zahalen tajemstvím. V kultuře starého Egypta byla astrologie považována za dar bohů. Jednotlivá znamení se nerozdělovala podle horoskopu, kterým se řídí západní astrologie, ale byla spojována s různými bohy a jejich vlastnostmi. K určitému božstvu bylo vždy přiřazeno i vymezení období roku. Znamení - tedy vlastně bohů, bylo celkem 11. Každé z nich mělo vlastní charakteristiku, která vycházela jednak z egyptské kultury, a jednak z pozorování lidského chování.

Bohové a jejich doba

 •  Amon – 30. 1. – 1. 3
 •  Mut – 2. 3. – 3. 4.
 •  Eset – 4. 4. – 6. 5
 •  Horus – 7. 5. – 8. 6.
 • Geb –  9. 6. – 12. 7.
 • Sachmet – 13. 7. – 14. 8.
 • Thoth – 15. 8. – 16. 9.
 • Sutech –  17. 9. – 20. 10.
 • Usir – 21. 10. – 25. 11.
 • Anubis – 26. 11. – 28. 12.
 • Hathor –  29. 12. – 29. 1.

Období Thotha

Nyní se nacházíme v období nástupu boha Thotha 15. 8. – 16. 9.

Egyptský bůh Thoth byl uctíván jako bůh moudrosti, učenosti, lékařství, magie, dobra, spravedlnosti, zákonů, písařů a také jako vynálezce řeči. Někdy byl také dokonce uctíván jako stvořitel světa. 

Tento bůh je znázorňován jako bytost s ptačí hlavou, který je patronem i kouzelníků a léčitelů, vynikal důmyslem, vynalézavostí a tvořivostí.

Jasnozřivost tohoto boha odhalovala lži, podvody a krádeže.

Lidé narozeni v období jeho vlády jsou velmi praktického založení. Dokážou splnit zadaný úkol velmi přesně a pečlivě. Jsou rozvážní a hledají spoustu možností, jak daný úkol nejlépe splnit. Snaží se nedělat zbytečné chyby, neradi se totiž  k chybám přiznávají. Nemají rádi kritiku své osoby, svých zvyků své práce a vlastně čehokoliv, co s nimi nějak souvisí. Mají rádi svůj zajetý řád a pořádek. Chaos nepřipustí u sebe ani u svých blízkých. Jsou podezřívaví a zkoumaví. Nepřistoupí na nic, co by před tím neprobádali. Pokud naleznou nějakou nepřesnost nebo chybu, upozorní na ni. Nekupují zajíce v pytli!

Lidé boha Thotha jsou obětaví, vytrvalí ve své činnosti, soucitní a ochotní pomáhat druhým. Někdy se však příliš ponoří do problému druhých a upřednostní je před svými vlastními. Často se stane, že se svým okolím nechají využívat...   

Reklama