Čtenářka Janny199 je, co se týče tajemna, záhad a strašidel skeptik. Všechny záhady, které se kolem ní v životě objevily, se vždycky po čase objasnily. Všechny až na jednu...

Ačkoli je čtenářka Janny199 v oboru magie skeptikem, jednu záhadu se jí rozlousknout nepodařilo. Jakou? To už se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Krásné tajemné ráno všem na Ž-I...
Tajemno a nadpřirozeno se mi snad vyhýbá a nebo je to tím, že nechodím na ta správná místa. Dle mého názoru jsou nějaké nadpřirozené úkazy tak trochu výjevem bujné fantazie. Mám kamarádku, která se tímhle tajemnem trochu zabývá a docela tomu věří. Ovšem, když ji člověk poslouchá, ona dokáže udělat nadpřirozeno snad z každého jevu.
Já jsem kdysi dávno (a to už je opravdu hodně let) viděla na obloze krásné modré pruhy, objevovaly se v nepravidelných intervalech, asi hodinu. Dlouho jsem pak žila v přesvědčení, že to byl nějaký zvláštní úkaz na obloze. Asi po pěti letech mě kamarádka vyvedla z omylu. Byl to laser z diskotéky. No, já v té době o nějakém laseru neměla ani tušení, takže jsem se těšila několik let z něčeho, co se podobá ufonům a ono z toho nakonec žádné UFO nebylo.
Opravdu ráda bych něco takového zvláštního či strašidelného zažila. Nebojím se, ale leknu se i zajíce, který se vynoří ze tmy a hupsne mi do cesty. A takový bažant, který je schovaný v trávě, ten když za tmy vyletí těsně vedle mě, tak můžu rovnou volat 155. To se mi stalo už 2x a měla jsem sto chutí toho prevíta střelit, ale nebylo čím a hlavně bych se po tmě ani netrefila.
Asi před třemi lety jsem byla na oslavě a večer, zhruba kolem 22. hodiny, jsme na obloze uviděli tak 10 červených světel. Pohybovaly se pomalu, vzdálené stejně od sebe. Někteří tvrdili, že jsou to družice nebo letadla (no ale 10 pohromadě - blbost). Fotili jsme to, protože nám to vrtalo hlavou. Za pár dnů se to psalo v místních regionálních novinách. Někde se hromadně vypouštěly lampiony štěstí, tudíž opět žádná záhada. Ale na obloze to vypadalo fantasticky. Jak říkám, všechno, co vypadalo záhadně, se vždycky po nějaké době rozluštilo a to mě zklamalo.
Jen jedna záhada zůstává dodnes neobjasněna. Jednou (je to asi 2 roky) zmizel z lednice přes noc smažený sýr. Ráno o něm nikdo nevěděl a nebyl tam. Všichni nasadili vážný a nevinný pohled a nikdo ho prý nesnědl. Já tedy určitě ne, poněvadž já smažák nejím. Už několikrát jsem to zjišťovala od všech jednotlivě a já na ně tak hezky: „ Přiznej se, vždyť o nic nejde, jen chci vědět, kdo ho zblajznul.“ Odpověď každého zněla stejně: „Já fakt ne, proč bych to zapíral(a), nejsem blázen.“ ...z toho plyne - ano, máme tu asi duchy, kteří nám vyjídají ledničku. Jinak u nás žádná strašidla nebydlí.....

Janny199

P.S. Na fotce jsou ony lampiony štěstí(prý).
lampiony

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

  • Setkala jste se někdy s tajemnem?
  • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama