s

Jak dokázali před mnoha miliony let vytvořit spirálovitou ulitu dokonalých tvarů dnes už fosilní živočichové, jak přišla slunečnice na tak dokonalý systém uspořádání semínek? A proč DNA?

Podle některých lidí je dokonce celý vesmír jedna velká, nikde nekončící spirála...

uPřijde mi hrozně úsměvné, jak my, lidé 21. století, často s údivem hledíme a zkoumáme něco, s čím úplně normálně pracovali a dost možná o tom věděli víc než my, dávno před námi, naši předkové.

A co víc, dokázali to prakticky použít.

Známe je moc dobře... jenže v touze prozkoumat povrch Měsíce, vyrobit co nejmenší čip, ve světě satelitů a honbě za technickým pokrokem už možná ani nejsme schopni pojmout to, co je přirozené a možná velice jednoduché.

A tak to vlastně přehlížíme.

Ani nemůžeme jinak. Potřebovali bychom totiž nějaký výpočet, abychom to byli schopni pojmout. Jen pomocí instinktu a přirozenou cestou intuice už nám to nějak nejde.

Spirály

p

Kolikrát jste se přistihli, jak například při telefonování bezmyšlenkovitě čáráte spirály různých velikostí? Proč? Nikdo neví.

Možná by nebylo od věci se v té chvíli, při této činnosti přistihnout, zastavit a nějak vyfotit své momentální myšlenky. Vsadím se, že fotka by vypadala jako něco, co se rozpíná, co někam postupuje, jde dál a samo sobě poskytuje energii k růstu.

A ro tom to zřejmě je.

Dnes máme vůbec problém tyhle věci pochopit. Pro naše předky ale byly součástí každodenní reality.

Díky svému úzkému kontaktu s přírodou a přirozeně bezproblémovému souznění s Universem, lidé dříve energii těchto zářičů nejen chápali, ale i přirozeně využívali.

A vůbec jim to nepřišlo divné.

Proč myslíte, že snad všude na světě nám různé civilizace tyto tvary v různých podobách zanechaly?

Proč jsou na štítech bojovníků, na náramcích šamanů, nástrojích Druidů i na nádobách, které lidé užívali například uchování potravin a vody?

Protože o síle, kterou vyzařují dobře věděli.

Jsou to zářiče a mohou pomoci

Systém spirály není jen nějaký náhodný tvar. Stejně jako třeba pentagram má svou energii, má ji i spirála, a ne malou. Když se na ni dobře zadíváte a použijete jen vlastní intuici, dojde vám to…

to

Začíná jako malý bod a vyvíjí se – expanduje, přičemž využívá jen vlastní energii. Pohání sama sebe a roste a může růst až donekonečna. Proto je také logicky spojována s vesmírem, proto se buněčná DNA vine do spirály. Je to dokonalý tvar a příroda ví moc dobře, co v sobě skrývá.

Jestli lze uvidět základní energii původu života, pak jsem přesvědčena, že vypadá přesně takto.

Jestli se vám ale nechce tak, jako mě přemýšlet nad fantastickou silou spirál a jejich prazákladního modelu existence, či nad jejich souvztažností k životu jako takovému, nevadí.

  • Zkuste si alespoň ve chvíli, kdy se budete cítit vyčerpaní, nebo na vás prostě jen „něco poleze“, nakreslit na papír pár spirál s tím, že začnete od středu. Budete se divit, ale bude vám lépe.
  • Jestli chcete jít dál, vyrobte si třeba z modelářské hlíny spirálu v podobě amuletu na krk.
  • Nebo si obyčejnou spirálu nakreslete na dno hrnečku na ranní kávu.
  • Případně si amulet v podobě spirály zkuste dát na noc pod polštář.

Řekněte mi pak, jak vám je…