Když pomineme veškerý děj, tak informace, která mi už tehdy brnkla o duši, bylo zmínění tajemné látky mumio, kterou toužil mít Angeličin pomocník Savary. Tehdy se jednalo o tekutinu, ale když jsem v prosinci dostala dárkem mumio mast od Dr. Dudka, něco ve mně cinklo.

Foto: Shutterstock

Začala jsem se o mumio po těch mnoha letech zajímat, protože tak to mělo být. 

Přátelé, vězte, že mumio je podle dostupných informací nejstarší biostimulátor, který se díky svým blahodárným účinkům používá v asijské civilizaci již více než 3000 let. Podle Dr. Dudka je mumio látka z asijských velehor podobná pryskyřici, nachází se v těžko dostupných místech ve skalních průrvách a horách, která obsahuje kolem 80 položek z minerální i organické sféry v obdivuhodné rovnováze, uměle prakticky nenapodobitelné!

Taky vám spadla brada? Mně tedy po přečtení tohoto záznamu ano.

Takové skvosty nám naše milovaná země nabízí a my o nich nevíme, nebo jen možná hledíme skrz ně… Když jsem si pročítala zprávy o tomto pokladu, vzpomněla jsem si na mé neuvědomělé setkání s mumiem. Kamarádka mi před lety dala dárkovou krabičku z Tibetu, byla plná místních artefaktů a mezi jinými tam byly podivné kousky něčeho jako kamene jantarové barvy. Když si to promítnu zpětně, muselo to být mumio, a protože jsem o něm tehdy nevěděla nic, dala jsem ho do hlíny ke květině, co jsem měla na parapetu v kuchyni. Kdybych o něm věděla tehdy, asi bych se k němu zachovala lépe, ale i tak v této podobě nevím, jestli bych byla schopna jeho nabídku plně využít…

Foto: Shutterstock

Tedy mumio, když se do informací o něm ponoříte hlouběji, má kolem sebe auru tajemství a světla ukrytého pokladu, který hned tak někdo nenajde. Jeho naleziště totiž není veřejně známá věc, podle dochovaných zdrojů se místo výskytu bedlivě střeží a naleziště se dokonce dědí z otce na syna. Tedy místa a cesty k němu.

Mumio, které můžete užívat jako doplněk stravy či aplikovat jako masti nebo léčivou kosmetiku, z vědeckého hlediska zahrnuje celou polovinu známé tabulky prvků, desítku významných oxidů kovů, důležité aminokyseliny, biologicky aktivní steroly a fosfolipidy, dále početný soubor vitamínů a éterických olejů. Kombinace všech těchto přísad vytváří skvělé výrazně regenerační, hojivé, ochranné a protizánětlivé účinky.

Pokud se rozhodneme užívat mumio vnitřně, pomáháme tak zlepšovat obranyschopnost organismu, jeho složky upravují poruchy trávení i látkové výměny a příznivě působí i na kožní potíže všeho druhu.


Foto: Shutterstock

Asijská kultura obecně mumio ctí, považuje jej za všelék a zároveň si jeho naleziště snaží chránit. Mumio mast jsem vyzkoušela na obličej, nutno podotknout, že velmi úspěšně fungovala při drobném ekzému u očí. Mumio jsem si (jak je mým zvykem) objednala jako doplněk stravy, uvidíme. Zkusit se má v životě všechno, ale ať to dopadne jakkoliv, jsem ráda, že o něm vím, že se jeho tajemství stalo dalším spisem v mé imaginární knihovně, kterou nosím v sobě, a pokud budu mít pocit, že je ho potřeba, vím, přesně kam sáhnout.

Reklama